گزارش چیلان از معاملات امروز نمادهای فولادی و سنگ آهنی بازار سرمایهورود شاخص کل بورس به ابرکانال ۶۰۰ هزار واحدی/​ آغاز رالی دو غول سنگ آهنی
شاخص کل بورس تهران امروز (شنبه ۲۳ فروردین) ورود خود برای نخستین بار به ابرکانال ۶۰۰ هزار واحدی را جشن گرفت. در روز ثبت رکورد تاریخی شاخص کل بورس، نمادهای فولادی معاملات متفاوتی را دنبال کردند و دو غول بزرگ سنگ آهنی (کگل و کچاد)، صف خرید سنگین را تجربه کردند.

به گزارش  چیلان ، شاخص کل بورس تهران امروز در ادامه رکوردشکنی‌های خود ۱۰ هزار و ۶۷۲ واحد رشد کرد و به ارتفاع ۶۰۷ هزار و ۹۲۶ واحدی رسید. که بلندترین قله‌ای است که تاکنون بورس تهران موفق به فتح آن شده است.

رالی دسته‌جمعی نمادهای فولادی امروز متوقف شد و این نمادها، معاملات را به‌صورت متفاوتی دنبال کردند. نمادهایی مثل ذوب و کویر امروز کاهش قیمت را تجربه کردند و در منفی معامله شدند، فولاد مبارکه معاملات خوبی را تجربه کرد و فجر و فولاژ معاملات خود را در حالی به پایان بردند که به صف خرید نشسته بودند. فولاد امروز با ۱۲۹۳ واحد تأثیر مثبت بر رشد شاخص کل بورس، دومین سهم بزرگی بود که به رکوردشکنی شاخص کل بورس کمک کرد.

چادر ملو و گل گهر امروز معاملات بسیار خوبی را پشت سر گذاشتند و این دو غول سنگ آهنی، علاوه بر حجم معاملاتی خوب، صف‌های خرید سنگینی را تجربه کردند. صف خرید این دو نماد می‌تواند به سهامداران آن‌ها نوید معاملات خوبی در روزهای آینده را بدهد.

ارزش کل معاملات بورس و فرابورس امروز حدود ۸ هزار و ۹۸۵ میلیارد تومان بود که همچنان رقم بالایی محسوب می‌شود. ابهام در مورد برخی دستورالعمل‌های اخیراً ابلاغ‌شده توسط سازمان بورس، امروز بر تعداد نمادهای منفی بازار سرمایه افزوده بود. با این وجود، شاخص کل بورس امروز هم رشد قابل توجهی را تجربه کرد.

جدول زیر که تغییرات قیمتی نمادهای فولادی و سنگ آهنی در روز جاری را نشان می‌دهد، ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۲۳ فروردین ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۰
شناسه مطلب : 30798
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.