گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ فتح قله ۴۰۰ دلاری توسط فولاد صادراتی ایران/ بازار جهانی فولاد در فاز صعودی
چیلان طبق روال پنج‌شنبه هر هفته، قیمت فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور به دست آید. علاوه بر این، قیمت شمش فولادی صادراتی ایران، طبق فرمول وزارت صمت، مبنای قیمت‌گذاری شمش در بورس کالا است. در هفته جاری، قیمت بیلت صادراتی ایران، با رشد ۱.۳ درصدی به محدوده ۳۹۵ تا ۴۰۰ دلار به ازای هر تن رسید. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز با رشد قابل توجه ۲.۶ درصدی به محدوده ۴۰۰ تا ۴۰۵ دلار به ازای هر تن رسید. این نخستین بار است که در سال ۹۹، فولاد صادراتی ایران قله ۴۰۰ دلاری را فتح می‌کند.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته جاری، نسبت به هفته گذشته حدوداً ۲.۶ درصد افزایش یافته و در محدوده ۴۰۰ تا ۴۰۵ دلار به ازای هر تن معامله شده است. در این هفته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور به محدوده ۳۹۵ تا ۴۰۰ دلار به ازای هر تن رسید که میانگین این قیمت‌ها، ۳۹۷.۵ دلار به ازای هر تن، رشد ۱.۳ درصدی را نسبت به قیمت‌های ۲۹ مرداد را نشان می‌دهد.

قیمت فولاد با افزایش قابل توجه فعالیت‌های اقتصادی در نقاط مختلف جهان از چین گرفته تا اروپا، رو به بهبود گذاشته و در نقاط مختلف دنیا، تولیدکنندگان فولاد میانی (بیلت و بلوم و اسلب) و همین‌طور تولیدکنندگان مقاطع تخت و طویل فولادی، اهداف قیمتی بالاتری را برای تولیدات خود درنظر گرفته‌اند. اگرچه طرف تقاضا همچنان برای خرید تردیدهایی دارد، اما به نظر می‌رسد بازار فولاد بالاخره بخش قابل توجهی از تبعات بحران کرونا را پشت سر گذاشته و وارد فاز صعودی شده است.

در نمودار زیر، قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۶ شهریور ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۳
شناسه مطلب : 32677
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.