دستیابی به رکوردهای تولید در نواحی فولاد مبارکه
در سالی که گذشت (سال 95) شاهد کسب رکوردهای متفاوتی در نواحی مختلف فولاد مبارکه بودیم که در گزارش مذکور به این رکوردها که شامل تولید آهن اسفنجی، تولید تختال در ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم فولاد مبارکه، تولید کلاف در خط نورد گرم و ناحیه نورد سرد فولاد مبارکه می شود، اشاره شده است.

دستیابی به رکورد روزانه تولید آهن اسفنجی در مگا مدول شهید شهبازی فولاد سبا

مدیر عملیات مجتمع فولاد سبا از ثبت رکورد روزانه تولید آهن اسفنجی در مجتمع فولاد سبا خبر داد و گفت: کارکنان زحمتکش واحد مگامدول شهید شهبازی مجتمع فولاد سبا با تولید چهار هزار و ۴۴ تن آهن اسفنجی به رکورد جدیدی دست یافتند. محمود محمدی فشارکی با اشاره به رکورد قبلی این واحد که در ۲۱ اسفندماه ۹۵ به میزان ۴۰۳۴ تن محقق شده بود، این موفقیتها را حاصل کار تیمی منسجم، بهبود مستمر، رفع مشکلات اساسی خط تولید و اقدامات انجام شده در واحد انباشت و برداشت دانست و اظهار امیدواری کرد با تلاش مضاعف کارکنان همواره شاهد تکرار رکوردهایی از این دست باشیم.

آغاز به کار موفقیت آمیز کارکنان ناحیه فولادسازی در سال جدید

کارکنان پرتلاش ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم فولاد مبارکه گام اول در سال ۹۶ را با رکوردشکنی برداشتند. محمد متقی رضایی مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم ضمن تأیید این خبر گفت: همزمان با فصل رویش و با طراوت بهار پولادمردان ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم موفق به ثبت رکوردی جدید در عرصه بهره برداری و تولید تختال شدند که نشان از عزم راسخ ایشان برای تحقق اهداف عالی سازمان در سال ۱۳۹۶ دارد. وی در این خصوص افزود: در پنجمین روز از فروردین سال جاری کارکنان این ناحیه با تخلیه ۱۱۳ ذوب و به تناژ ۲۰۷۷۱ تن فولاد مذاب از کوره های قوس الکتریکی و تولید ۲۰۲۰۲ تن تختال از ماشینهای ریخته گری مداوم، موفق به ثبت این رکورد شدند.

مدیر ناحیه فولادسازی و ریخته گری مداوم با ذکر این مطلب که رکورد پیشین تولید روزانه ۱۱۲ ذوب بوده است، تصریح کرد: با توجه به برنامه تولید از لحاظ کیفیت و پهنا در ماشینهای ریخته گری مداوم، ظرفیت تولید در روز مذکور ۱۰۲ ذوب پیش بینی شده بود که با به کارگیری روشهایی نظیر فلای تاندیش؛ افزایش سرعت ریخته گری و ارسال ذوب مناسب و به موقع توأم با هماهنگی مطلوب، این موفقیت حاصل شد که به نوعی حاکی از خواست جمعی در عبور از اهداف کمی و تولید فراتر از انتظار و جبران محدودیتها است.وی اظهار امیدواری کرد: با تداوم این موفقیت ها و به کارگیری شیوه های جدید و همچنین با تلاش مضاعف کارکنان در آینده نیز شاهد ثبت رکوردهای دیگر در این ناحیه و سایر قسمت های شرکت فولاد مبارکه باشیم.

رکوردشکنی در خطوط شستشوی الکترولیتی و بازپخت شماره ۳ ناحیه نورد سرد

رئیس خطوط آنیلینگ و شستشوی الکترولیتی نورد سرد از کسب رکورد سالیانه تولید در خطوط شستشوی الکترولیتی و بازپخت۳ در ناحیه نورد سرد در سال ۱۳۹۵ خبر داد. اکبر نادری گفت: کارکنان خط شستشوی الکترولیتی در سال ۱۳۹۵ توانستند با تولید ۱۵۹ هزار و ۴۵۴ تن، رکورد قبلی سالیانه تولید این خط را که مربوط به سال ۱۳۹۴ و به میزان ۱۴۷ هزار و ۷۸۷ تن بود، پشت سر گذارند. وی با تأکید بر اینکه ثبت این رکورد در سال۱۳۹۵ به میزان ۷.۸۹ درصد افزایش تولید را نشان میدهد، افزود: همچنین کارکنان خط بازپخت شماره ۳ نیز با تولید ۱۵۷ هزار و ۱۳۲ تن، توانستند رکورد قبلی سالیانه تولید (۱۴۸۷۵۲ تن مربوط به سال ۱۳۹۴) را بهبود بخشند که این موفقیت نیز رشد ۵.۶۳ درصدی را نشان میدهد.

رئیس خطوط آنیلینگ و شستشوی الکترولیتی نورد سرد در ادامه ضمن آرزوی سلامتی و موفقیت برای تمامی همکاران بیان کرد: دستیابی به رکورد سالیانه تولید، حاصل تلاش مدیریت و کارکنان تولید و تعمیرات ناحیه است که امیدواریم این رکوردشکنی ها در آینده نیز تداوم داشته باشد.

دستیابی به رکورد روزانه تولید کلاف در خط نورد گرم

در آغازین روزها از سال ۹۶، کارکنان بلند همت ناحیه نورد گرم فولاد مبارکه سال نو را با رکورد شکنی شروع کردند. مهران شمس مدیر ناحیه نورد گرم با اعلام این مطلب، ضمن تبریک به مناسبت کسب این موفقیت ارزشمند گفت: همزمان با فرا رسیدن فصل بهار و سال «اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال» کارکنان پر تلاش ناحیه نورد گرم، موفق به کسب رکورد تولید روزانه به میزان ۲۰ هزار و ۲۵ تن شدند.

وی اظهار امیدواری کرد کسب این موفقیت که حاصل تلاش جمعی و همدلی کارکنان سختکوش ناحیه و حمایتهای مدیریت عالی شرکت و سایر بخشهای پشتیبانی بوده سرآغاز خوبی برای افتخارآفرینی های بعدی کارکنان این ناحیه در زمینه تولید کمی و کیفی باشد.

کسب رکورد سالیانه تولید در خطوط اصلاح شماره ۳ و ۴ واحد خطوط نهایی در ناحیه نورد سرد

رئیس واحد خطوط نهایی نورد سرد از کسب رکورد سالیانه تولید در خطوط اصلاح شماره ۳ و ۴ واحد خطوط نهایی ناحیه نورد سرد در سال ۱۳۹۵ خبر داد، محسن زنگنه پور در این خصوص گفت: تولید سالیانه خط اصلاح شماره ۳ در سال ۱۳۹۵ با ۸.۶۹ درصد به ۱۸۹ هزار و ۴۹۰ تن رسید. این در حالی است که رکورد قبلی سالانه تولید در این ناحیه مربوط به سال ۱۳۹۴ و به میزان ۱۷۴ هزار و ۳۳۲ تن بوده است. وی ادامه داد: تولید سالانه خط اصلاح شماره ۴ نیز در سال ۹۵ به ۱۳۷ هزار و ۹۵۳ تن رسید که این رکورد نسبت به مدت مشابه سال قبل(تولید ۱۱۰۷۳۹ تن) ۲۴.۵۷ درصد افزایش را نشان میدهد.

رئیس واحد خطوط نهایی نورد سرد در ادامه گفت: خطوط اصلاح و بازرسی شماره ۳ و۴ واحد خطوط نهایی در ناحیه نورد سرد در راستای اهداف توسعه و در جهت افزایش تولید محصولات سرد نهایی از اواخر سال ۱۳۹۲ راه اندازی گردید و به مرحله تولید رسید؛ این در حالی بود که در ابتدای راه اندازی، این خطوط، با مشکلات فنی و تجهیزاتی مختلفی روبرو شده بود که اغلب مشکلات با همت کارکنان تولید و تعمیرات واحد، مرتفع شد.

وی علت اصلی رسیدن به این موفقیت ارزنده را انجام به موقع و صحیح تعمیرات و در نتیجه افزایش آماده به کاری خط و افزایش توان دانشی کارکنان تولید دانست و در پایان از حمایت صمیمانه مدیریت و کارکنان نورد سرد، همکاری گروه فنی تولید و تعمیرات، کنترل کیفی و واحد برنامه ریزی تولید و سایر همکاران در دیگر واحدهای مربوطه قدردانی نمود.

ثبت رکورد تولید در واحد احیا مستقیم شهید خرازی

کارکنان تلاشگر واحد احیا مستقیم ۲ (شهید خرازی) ناحیه آهن سازی در تاریخ سی ام اسفند ماه سال ۹۵ با تولید ۸ هزار و ۱۳۵ تن آهن اسفنجی موفق به ثبت رکود روزانه در تولید شدند.

فولاد هرمزگان سال جدید را با رکوردشکنی آغاز کرد

مدیرعامل فولاد هرمزگان از ثبت رکورد تولید تختال روزانه، ماهانه و تعداد ذوب در این شرکت خبر داد.

فرزاد ارزانی ضمن قدردانی از زحمات کارکنان شرکت فولاد هرمزگان گفت: پولادمردان این شرکت با افزایش بهره وری و استفاده بهینه از تجهیزات موفق شدند با تخلیه ۴۴ ذوب در کوره های قوس الکتریکی در تاریخ ۱۰/۱/۹۶ رکورد ۴۳ ذوب قبلی این واحد را پشت سر گذارند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: کارکنان این شرکت با تلاش مضاعف خود موفق شده بودند، در تاریخ ۲۵/۱۲/۹۵ با تولید ۵ هزار و ۳۸۲ تن تختال به رکورد روزانه جدید و تولید ۱۲۰ هزار و ۸۵ تن تختال در اسفندماه به رکوردهای جدیدی دست یابند.

مدیرعامل فولاد هرمزگان رکورد قبلی روزانه این شرکت را به میزان ۵ هزار و ۱۷۴ تن، رکورد پیشین ماهانه فولاد هرمزگان را ۱۱۸ هزار و ۱۴۸ تن تختال و رکورد قبلی تخلیه ذوب در کورههای قوس الکتریکی این شرکت را ۴۳ ذوب اعلام کرد.

وی دستیابی به این رکوردها را مرهون تلاش، همدلی و مسئولیت پذیری مدیریت و کارکنان این شرکت دانست و از بهبود تأمین مواد اولیه و قطعات یدکی و همچنین کاهش توقفات اضطراری در خطوط تولید به عنوان دیگر عوامل مؤثر در کسب این رکوردها یاد کرد.

تولید آهن اسفنجی در فولاد سفید دشت از ۱۱۴ هزار تن گذشت

مدیر آهن سازی واحد احیا مستقیم فولاد سفید دشت گفت: با تلاش کارکنان شرکت فولاد سفید دشت چهار محال و بختیاری تولید آهن اسفنجی در واحد احیا مستقیم شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری از ۱۱۴ هزارتن گذشت.

جمشید علی بابایی در این خصوص اظهار کرد: از زمان به بهره برداری رسیدن واحد احیا مستقیم فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری که در آبانماه سال ۹۵ به دست معاون اول محترم رییس جمهور انجام شد، این واحد تولید آهن اسفنجی را آغاز کرد و توانست با وجود همه محدودیتهای موجود تا اسفندماه سال ۹۵ روز به روز تولید خود را افزایش دهد.

وی با تأکید بر اینکه آهن اسفنجی تولید شده در این واحد به لحاظ مرغوبیت از متالیزاسیون(درجه فلزشدگی) بالای ۹۱ درصد برخوردار است، گفت: آهن اسفنجی تولید شده در این شرکت هم اکنون به شرکتهای فولادسازی بزرگی چون فولاد خوزستان ارسال میشود.

مدیر آهن سازی واحد احیا مستقیم فولاد سفید دشت دستیابی به این میزان تولید را مرهون زحمات و تلاش شبانه روزی مدیریت و کارکنان مجموعه شرکت فولاد سفید دشت چهارمحال و بختیاری دانست و صمیمانه از آنها قدردانی کرد.

2

تاریخ انتشار : ۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۲
شناسه مطلب : 11775
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.