تولید فولاد خام و واردات قراضه ترکیه افزایشی شد
براساس اطلاعات ارائه شده توسط موسسه آماری ترکیه (TULK)، این کشور در ماه مارس 386 هزار و 13 تن ورق گرم وارد کرد که 6.2 درصد بالاتر از مارس 2016 بود.

به گزارش  چیلان ، این گزارش حاکی از آن است که واردات ورق گرم ترکیه نسبت به فوریه هم افزایشی بوده و رشد قابل توجه ۴۵ درصدی را به ثبت رسانده است. کل واردات نورد گرم ترکیه در مدت مذکور هم بالغ بر ۱۹۴.۵ میلیون دلار بود که ۴۸.۷ درصد رشد نسبت به ماه گذشته و ۷۸.۲ درصد نسبت به ماه مارس پارسال داشت.

ترکیه در ژانویه ۲۰۱۷ به دلیل نوسانات نرخ ارز و قیمت های بالای پیشنهادی برای واردات، شاهد کاهش واردات ورق گرم بود. ترکیه در ژانویه ۲۰۱۷ چیزی حدود ۳۳۹ هزار و ۳۳۸ تن ورق گرم وارد کرد که ۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل و ۲۱ درصد نسبت به ماه پایانی سال ۲۰۱۶ افزایش یافت.

گفتنی است، واردات قراضه ترکیه در بین ماه های ژانویه تا مارس نیز مثبت بود و سه درصد رشد یافت و به ۴.۲ میلیون تن رسید و دلیل اصلی آن افزایش تولید فولاد خام در این کشور بود.

تقاضا برای واردات قراضه رو به بهبود می رود چراکه کارخانه های ترکیه ای ظرفیت تولید را افزایش داده اند و با حداکثر ظرفیت در حال تولید می باشند.

شایان ذکر است، انجمن فولاد ترکیه اعلام کرده، کل تولید فولاد خام در این کشور در سه ماهه ابتدایی امسال ۱۴ درصد رشد داشته و به ۸.۸ میلیون تن رسیده است.

2

تاریخ انتشار : ۲۱ خرداد ماه ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۴
شناسه مطلب : 12792
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.