دکتر کرباسیان در گفت و گو با چیلان خبر داد:تامین مالی طرح های قابل افتتاح در ایمیدرو
سیاست ایمیدرو در سال جاری، تامین مالی طرح های قابل افتتاح و قراردادهای استخراج به منظور تحقق کامل این طرح ها است و در این راستا بسته های تامین مالی پایداری برای طرح های توسعه ای تدوین خواهد شد.

دکتر مهدی کرباسیان، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس هیئت عامل ایمیدرو در گفت و گو با  چیلان  ضمن تاکید این نکته که با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته و هدف گذاری های انجام شده، پیش بینی می گردد امسال رکورد تولید و صادرات فولاد در کشور شکسته شود به تشریح فعالیت های ایمیدرو به ویژه در حوزه فولاد در سال ۹۶ پرداخت که در ادامه این اقدامات از نظر خوانندگان  چیلان  می گذرد.

ساخت تجهیزات صنعت فولاد در داخل با احداث کارخانه دانیلی پرشیا

دکتر کرباسیان به خبرنگار  چیلان  گفت: خوشبختانه اقدامات خوبی در حوزه فولاد برای سال جاری برنامه ریزی شده و از جمله این اقدامات می توان به احداث کارخانه دانیلی پرشیا اشاره کرد.

وی افزود: دانیلی به وعده خود عمل کرد و با انتقال تکنولوژی به کشور، کارخانه ساخت و مونتاژ تجهیزات و ماشین آلات صنایع را در ایران و در شهرک صنعتی اشتهارد راه اندازی کرد. بنابراین از این پس درصدی از ساخت تجهیزات و ماشین آلات را در داخل شروع کرده و خواهیم داشت.

سیاست وزارتخانه بومی سازی تجهیزات فولاد است

کرباسیان خاطرنشان کرد: راه اندازی کارخانه هایی نظیر دانیلی پرشیا نشان دهنده سیاست هایی است که دولت، ایمیدرو و وزارت صنعت، معدن و تجارت در پیش گرفته است. دولت و وزارتخانه با این سیاست به دنبال آن است تا در کنار قراردادهای بسته شده بتواند تجهیزات و تامین آنها را نیز داخلی و بومی نماید.

همکاری سه جانبه ایمیدرو، دانیلی و ام ام ای

رئیس هیئت عامل ایمیدرو اولین قراردادی که جهت تامین تجهیزات و ماشین آلات با این شرکت بسته شده را طرح فولاد نی ریز خواند و تصریح کرد: از میان هفت طرح فولاد استانی طرح تجهیز فولاد نی ریز اولین قراردادی بود که با همکاری سه جانبه ام ام ای، فولاد نی ریز و

دانیلی در اوایل اردیبهشت منعقد شد.

وی شروع ساخت تجهیزات در داخل را گامی به جلو خواند و گفت: تست گرم فولاد شادگان هم با مشارکت شرکت ام ام ای که شرکتی وابسته به ایمیدرو است و تکنولوژی پرد ) PERED ( انجام شد و اخیرا شاهد راه اندازی واحد آهن اسفنجی آن بودیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: به جز پروژه فولاد شادگان، سه طرح دیگر از میان طرح های فولاد استانی که قول راه ندازی آنرا داده بودیم تا اواخر خرداد عملیاتی می شود.

اولویت ایمیدرو در سال ۹۶: رشد تولید، انضباط مالی و تامین مالی پایدار در واحدهای زیرمجموعه

رئیس هیئت عامل ایمیدرو در ادامه به خبرنگار  چیلان  از سایر برنامه ها و سیاست های ایمیدرو گفت: سیاست ایمیدرو در سال جاری، رشد تولید در زمانی است که شاهد رشد قیمت های جهانی هستیم.

همچنین در نظر داریم منابع مالی متعهد شده در قراردادهای استخراج را به طور کامل محقق کنیم و طرح های قابل افتتاح را در اولویت تامین مالی قرار دهیم. علاوه براین در نظر داریم بسته های تامین مالی پایداری را برای طرح های توسعه تدوین نماییم تا وابستگی به منابع داخلی ایمیدرو جهت تامین منابع مالی این طرح ها کاهش یابد.

کرباسیان خاطرنشان کرد: امسال در نظر داریم تا انضباط مالی مناسبی را در سازمان اجرا کرده و بر روی تامین منابع مالی مورد نیاز فعالیت های اکتشافی از طریق بخش خصوصی اقدام و تمرکز کنیم. از سوی دیگر ارتقای وضعیت ایمنی، محیط زیست و کیفیت در واحدهای عملیاتی که همواره مورد تاکید سازمان بوده از دیگر برنامه های اولویت دار ایمیدرو در سال جاری است. علاوه برآن، افزایش نظارت سازمان بر عملکرد شرکت های تحت پوشش، طرح های واگذار شده و نیز وظایف ستادی واگذار شده و همین طور ساماندهی و توسعه فعالیت های توانمندسازی بخش هایی نظیر صندوق بیمه، آموزش و پژوهش و در نتیجه ارتقای کیفیت و توسعه منابع انسانی جزو دیگر برنامه های ایمیدرو خواهد بود که امسال پیگیری می کنیم.

2

تاریخ انتشار : ۴ مرداد ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۷
شناسه مطلب : 13580
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.