مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان به چیلان خبر داد:هیئت دولت با احداث فولادسازی فولاد اکسین موافقت کرد/ با این مجوز اسلب مورد نیاز واحد نورد فولاد اکسین تأمین می شود/ هیچ یک از کارخانه های داخلی نیازهای ما را پوشش ندادند
خبر تکمیلی: راه اندازی واحد فولادسازی فولاد اکسین در راستای تامین مواد اولیه بوده و مجوزهای آن اخذ شده است.

عبدالرضا محمودپور، مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان با اشاره به جلسه روز گذشته هیئت دولت به  چیلان  گفت: در این جلسه با احداث واحد فولادسازی در جوار شرکت فعلی فولاد اکسین موافقت شد.

مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان افزود: با اجرای این طرح، اسلب مورد نیاز واحد نورد کارخانه فولاد اکسین تأمین خواهد شد.

محمودپور با بیان اینکه اسلب مورد نیاز در حال حاضر در کارخانه های  فولاد مبارکه، فولاد خوزستان و فولاد هرمزگان تولید می شود اظهار داشت: تصویب احداث واحد فولادسازی در اکسین به این جهت بود که اسلب مورد نیاز ما از نوع عریض است و هیچ یک از کارخانه های داخلی با کیفیت عرض مورد نظر ما را تولید نمی کند و نتوانسته اند نیازهای ما را پوشش دهند.

وی تصریح کرد: فولاد اکسین طراحی شده است تا۹۰ درصد محصولات خود را به صنایع نفت، دریا، ابزارسازی و مخازن اختصاص دهد در حالی که در حال حاضر ۸۰ درصد از تولیدات این شرکت به محصولات ساختمانی اختصاص یافته است و علت آن نداشتن واحد فولادسازی است.

مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان ادامه داد: راه اندازی واحد فولادسازی در راستای تامین مواد اولیه خودمان است و این پروژه مجوزهایش اخذ شده است و با راه اندازی این واحد سالانه حداقل ۶۰۰ میلیون دلار از خروج ارز ازکشور جلوگیری می شود.

محمودپور در گفت و گو با  چیلان ، ظرفیت اسمی این واحد را ۱.۲ میلیون تن اعلام کرد و گفت: در این واحد اسلب های مورد نیاز محیط های ترش و شیرین API و RPI  و همین طور صنایع دریایی، ساختمانی و نفت و گاز تولید خواهد شد. در این راستا با شرکت هایی نظیر دانیلی و سایر شرکت های فولادساز در حال مذاکره هستیم. شرکت های داخلی در کنار شرکت های خارجی حضور خواهند داشت اما اینکه به صورت کامل طرح به شرکت های داخلی سپرده شود وجود ندارد چراکه تکنولوژی احداث این واحد هنوز در داخل وجود ندارد.

2

تاریخ انتشار : ۹ مرداد ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۵
شناسه مطلب : 13687
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.