صرفه‌جویی و افزایش بهره‌وری با اصلاح تجهیزات فولادسازی در فولاد خراسان
اصلاح صورت گرفته در کوره قوس الکتریک مجتمع فولاد خراسان، افزایش بهره‌وری این کوره و صرفه‌جویی چشم‌گیر مواد مصرفی را به دنبال داشت. فولاد خراسان توانست ضمن برون‌سپاری فرآیند آماده‌سازی تجهیز «دلتازون کوره قوس الکتریک» کارخانه فولادسازی شماره ۱، تعداد ذوب‌گیری بدون تعویض مواد نسوز این کوره را به حدود دو برابر میزان قبلی افزایش دهد. این اقدام، علاوه بر صرفه‌جویی مستقیم ناشی از کاهش مصرف مواد نسوز، به میزان حدود ده میلیارد ریال در سال، کاهش توقف برای تعویض تجهیزات را به دنبال داشت.

به گزارش  چیلان ، ابتکار عمل کارکنان ناحیه فولادسازی «مجتمع فولاد خراسان» منجر به کاهش توقفات ضروری برای تعویض مواد نسوز، صرفه جویی در مواد مصرفی و افزایش تعداد ذوب را در مجتمع به دنبال داشت.
متخصصان مجتمع فولاد خراسان موفق شدند ضمن برون سپاری فرآیند آماده سازی تجهیز «دلتازون کوره قوس الکتریک» کارخانه فولاد سازی شماره ۱، تعداد ذوب گیری بدون تعویض مواد نسوز این کوره را به حدود دو برابر میزان قبلی افزایش دهند.
رئیس واحد ذوب  فولاد سازی مجتمع فولاد خراسان در این باره با اشاره به آماده سازی با روش جدید توانستیم بهره وری از این تجهیز را به دو برابر برسانیم، گفت: قبل از این اقدام استحکام دلتازون برای حدود  ۶۵۰ ذوب کافی بود، که با اقدام اصلاحی صورت گرفته بر روی این تجهیز هم اکنون تعداد ذوب را به حدود  ۱۰۵۰ عددیعنی  به حدود  دو برابر رساندیم که این اقدام موجب شد تا توقفات خط تولید برای تعویض دلتازون کاهش یابد.
رضوی فر رئیس واحد نسوز مجتمع در خصوص هزینه های صرف شده گفت: اقدام مذکور علاوه بر صرفه جویی مستقیم ناشی از کاهش مصرف مواد نسوز به میزان حدود ده میلیارد ریال در سال، کاهش توقف برای تعویض تجهیزات را به دنبال داشت.

2

تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۵۳
شناسه مطلب : 33235
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.