آغاز تولید آهن اسفنجی در سومین واحد احیا مستقیم به روش ایرانی PERED
تولید در واحد احیا مستقیم نی ریز آغاز شد و این پروژه سومین طرح از میان فولادهای استانی است که با تکنولوژی ایرانی پرد آغاز بکار کرده است.

مهندس حسن کرباسچی، مدیر شعبه ایران شرکت MME با اعلام خبر به تولید رسیدن سومین واحد آهن اسفنجی به روش پرد در کشور به  چیلان  گفت: این پروژه که در منطقه نی ریز واقع در استان فارس قرار دارد با ظرفیت ۸۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در سال، با سرمایه گذاری مشترک ایمیدرو و شرکت سرمایه گذاری غدیر بزودی افتتاح خواهد شد.

وی افزود: شرکت های بین المللی فولاد تکنیک به عنوان پیمانکار و MME صاحب تکنولوژی PERED به همراه شرکت تارا طرح (مشاور طرح) در احداث این پروژه حضور داشته اند.

کرباسچی خاطر نشان کرد: سومین طرح PERED در حالی به بهره برداری رسیده که دو پروژه شادگان و میانه که با همین تکنولوژی در سال جاری افتتاح شده اند، هم اکنون در حد ظرفیت اسمی در حال تولید می باشند.

وی اظهار داشت: رسیدن به این میزان تولید با مشخصات کیفی مطلوب، در مدت زمان کوتاهی که از آغاز بکار واحد های پرد می گذرد ( در مقایسه با سایر روش ها) دستاورد بزرگی برای متخصصان صنعت فولاد کشور محسوب می شود .

مدیر شعبه ایران شرکت MME در خاتمه گفت: با توجه به سهولت بهربرداری، نتایج کیفی و کمی محصول و کاهش میزان مصارف در طرح های قبلی و همچنین راه اندازی سومین پروژه ی استانی با استفاده از این روش در سال جاری، تکنولوژی PERED به عنوان شاهکار صنعت فولاد شناخته و تثبیت شده است.

2

تاریخ انتشار : ۴ بهمن ماه ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۰
شناسه مطلب : 16464
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.