مالیات بر ارزش افزوده از پروژه های توسعه ای در امارات حمایت می کند
با وجود برخی نگرانی ها و چالش های متعدد در اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده در کشورهای عضو شورای همکاری های خلیج فارس، مالیات های جدید ممکن است برخی مزایا را برای بخش ساخت و ساز پس از تصمیم اخیر کابینه امارات به ارمغان بیاورد و عامل رشد این بخش باشد.

به گزارش  چیلان ، چنین رشدی همچنین می تواند به تقاضای فولاد در این کشور کمک نماید. اخیرا کابینه دولت امارات تصمیم گرفته تا ۷۰ درصد از درآمد مالیات بر ارزش افزوده را به دولت های محلی تخصیص دهد و مابقی به بودجه سالیانه دولت فدرال تزریق شود.

بازنگری این طرح با هدف اطمینان از صرف درآمدهای ناشی از مالیات بر ارزش افزوده در دولت های محلی و برای ارائه خدمات و توسعه زیرساخت ها و برآورده ساختن نیازهای جوامع محلی است.

این اقدام نشان دهنده افزایش قابل ملاحظه درآمدهای دولت امارات است که می تواند از طریق اولویت بندی، تامین مالی پروژه های کلیدی را فراهم آورد. گفتنی است، چشم انداز پروژه های امارات در سال ۲۰۱۸ به دلیل آمادگی این کشور برای برگزاری نمایشگاه سال ۲۰۲۰ کاملا مثبت است.

انتظار می رود چنین طرح هایی به تقاضای داخلی فولاد امارات کمک کند و برای عرضه کنندگان داخلی و منطقه ای مفید خواهد بود. به اعتقاد کارشناسان، اصول مالی پایدار و تزریق نقدینگی و منابع مالی جدید به ویژه از محل مالیات بر ارزش افزوده می تواند به تقویت روند مثبت پروژه ها و بازار فولاد کمک شایانی نماید.

امارات از اول ژانویه ۲۰۱۸ مالیات بر ارزش افزوده را عملیاتی کرد و پیش بینی می شود درآمدهای مالیاتی جدید در سال جاری به مبلغ ۱۲ میلیارد درهم معادل ۳.۳ میلیارد دلار برسد و در سال ۲۰۱۹ بالغ بر ۱۸ تا ۲۰ میلیارد درهم یا ۴.۹ تا ۵.۴ میلیارد دلار گردد.

2

تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۵۱
شناسه مطلب : 16681
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی