مدیرعامل دانیلی پرشیا در گفت و گو با چیلان تحلیل کرد:فشار به بازار فولاد از جانب چین
چینی ها همچنان بازار فولاد را تحت فشار قرار می دهند و با توجه مسائل زیست محیطی در این کشور، آنها یا باید تولید را کاهش دهند یا سرمایه گذاری زیادی در حوزه محیط زیست نمایند.

کارخانه دانیلی پرشیا ۱۲ اردیبهشت ماه سال جاری در شهرک صنعتی اشتهارد افتتاح شد و مسئولان این شرکت، هدف از این سرمایه گذاری را بهبود توان رقابتی تولیدکنندگان ایرانی در زمینه محصولات فولادی و فلزات غیرآهنی از طریق ارائه خدمات بهینه و تولید کالاهای داخلی مطابق با کیفیت جهانی گروه دانیلی عنوان کردند.

مایکل کوتین (Micheal Cottin) مدیرعامل دانیلی پرشیا در ایران در گفت و گو با  چیلان  ضمن تشریح فعالیت های شرکت در ایران از دلایل انتخاب اشتهارد برای توسعه و احداث پلنت گفت. وی همچنین از روند مبهم و البته تا حدی با ثبات بازار فولاد در سال آتی گفت و اشاره ای به تجربه کار با شرکت های خصوصی و دولتی در دنیا داشت.

چرا کارخانه به جای اصفهان در اشتهارد احداث شد؟

احداث کارخانه ای از سوی دانیلی در اصفهان شایعه است در واقع قرار بود کارخانه ای که اکنون در اشتهارد راه اندازی شده در اصفهان احداث شود اما با توجه به تغییر شرایط، بهتر دیده شد که کارخانه در اشتهارد تاسیس شود. یکی از مزیت های اشتهارد این است که تامین کنندگان کوچکی در استان های همجوار نظیر کرج در اطرافمان هستند و این مزیت بزرگی برای ما است.

چرا دانیلی واحد خود را در نزدیکی آب های آزاد احداث نکرد؟

در واقع دانیلی مشتریانی از مناطق شمالی کشور نظیر خراسان یا آذربایجان دارد، از اینرو احداث واحد در بندرعباس برای دسترسی این مشتریان سخت تر خواهد بود. با این وجود حمل در ایران خیلی گران نیست پس باید پلنت در ناحیه ای احداث شود که دسترسی برای تمامی مشتریان راحت تر باشد و در مدت زمان کمتری کالا را تحویل داده یا تحویل بگیرند.

بازار فولاد ایران و جهان را در سال جدید میلادی چگونه پیش بینی می کنید؟

در هر دو بخش یعنی هم جهانی و هم ایران انتظار من این است که رشد مصرف زیادی را شاهد نخواهیم بود. به عقیده من چینی ها همچنان بازار فولاد را تحت فشار قرار خواهند داد البته با توجه مسائل زیست محیطی در این کشور، آنها یا باید تولید را کاهش دهند یا سرمایه گذاری زیادی در حوزه محیط زیست نمایند. با این حال طی جلساتی که با مدیران مجموعه طی ماه ها و هفته های اخیر داشتیم هیچ یک بر توسعه گسترده در حوزه فولاد اعتقادی ندارند چراکه روند را گنگ و غیر شفاف می دانند.

لطفا تجربه خود از کار با شرکت های خصوصی و دولتی را بیان فرمایید.

در اروپا اکثر شرکت ها خصوصی هستند. برای مثال آرسلورمیتال بزرگترین فولادساز اروپا، یک شرکت کاملا خصوصی است. به شخصه تجربه شرکت های فولادساز دولتی را در روسیه، چین و ونزوئلا داشتم و روند پیشبرد کارها و قراردادها با شرکت های دولتی دشوارتر و زمان بر تر است.

تجربه شما از کار در ایران چگونه است؟

دانیلی از حضور در بازار ایران خرسند است تا نه تنها به صنعت فولاد بلکه به صنعت نفت، آب، کشتی سازی و واگن سازی هم کمک نماید. امسال خبرهای زیادی از دانیلی خواهید شنید و قراردادهای جدیدی منعقد خواهد شد که در وقت مناسب اطلاع رسانی می شود.

2

تاریخ انتشار : ۲۳ اسفند ماه ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۹
شناسه مطلب : 17214
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.