تازه ترین عناوین
درخواست غرامت روسیه از آمریکا برای تعرفه‌های فولاد
روسیه خواستار غرامت از آمریکا بابت تصمیمش برای وضع تعرفه بر واردات فولاد و آلومینیوم شد.

به گزارش  چیلان ، در بیانیه سازمان تجارت جهانی که بنا به درخواست مسکو منتشر شده است، اعلام شده تصمیم دولت دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا برای وضع تعرفه برای واردات فولاد و آلومینیوم یک اقدام حمایت‌گرایانه تحت مقررات سازمان تجارت جهانی محسوب می‌شود و آمریکا باید به صادرکنندگان بزرگ خسارت پرداخت کند.

چین، هند و اتحادیه اروپا نیز شکایت مشابهی در سازمان تجارت جهانی مطرح کرده و تعرفه‌های آمریکایی را یک اقدام حمایت‌گرایانه خوانده‌اند.

بر اساس گزارش شبکه سی ان بی سی، آمریکا در ۸ مارس تعرفه ۲۵ درصدی برای محصولات فولادی و تعرفه ۱۰ درصدی برای محصولات آلومینیوم را وضع کرد.

این تعرفه‌ها شامل حال همه کشورهایی می‌شود که محصولاتشان را به آمریکا صادر می‌کنند با این‌همه اتحادیه اروپا، استرالیا، آرژانتین، برزیل، کانادا، مکزیک و کره جنوبی تا اول ماه مه معاف شده‌اند.

کاخ سفید اصرار دارد که این تعرفه‌ها بنا بر دلایل امنیت ملی وضع شده‌اند و فراتر از مقررات سازمان تجارت جهانی هستند و از این رو درخواست‌های خسارت را غیرمنطقی خوانده است. در این بین، آمریکا موافقت کرده با چین درباره این موضوع مذاکره کند و به هند و اتحادیه اروپا اعلام کرده که آماده مذاکره درباره هر موضوعی است.

2

تاریخ انتشار : ۱ اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۷
منبع : خبرگزاری ایسنا
شناسه مطلب : 17472
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.