ذوب آهن از شمول ماده ۱۴۱ قانون تجارت خارج می شود؟/ رتبه اعتباری “ذوب” نزد بانک ها ارتقا می یابد
سازمان بورس و اوراق بهادار، مجوز افزایش سرمایه 28 هزار و 322 میلیارد ریالی شرکت ذوب آهن از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌های این شرکت را صادر نموده است.

به گزارش  چیلان ، روح اله فاضل پور، مدیر راهبری شرکتها، امور مجامع و سهام شرکت ذوب آهن اصفهان با اعلام خبر فوق در خصوص زمان برگزاری مجمع عمومی فوق العاده این شرکت جهت تصویب افزایش سرمایه گفت: این موضوع از طریق روزنامه کثیرالانتشار شرکت و همچنین سامانه کدال جهت اطلاع سهامداران محترم شرکت اطلاع رسانی شده است و افرادی که در زمان برگزاری مجمع، سهامدار شرکت باشند سهام جایزه به آنها تعلق خواهد گرفت.

وی به توقف نماد معاملاتی این شرکت اشاره نمود و اظهار داشت: طبق دستورالعمل اجرایی نحوه انجام معاملات اوراق بهادار در فرابورس ایران، زمان توقف نماد معاملاتی، یک روز کاری قبل از برگزاری مجمع عمومی صاحبان سهام می باشد و بازگشایی نماد نیز در شرایط معمول حداکثر دو روز کاری پس از زمان برگزاری مجمع خواهد بود.

وی با بیان این که با تلاش شبانه روزی و  پیگیری های مستمر هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت توانستیم این حجم سنگین از کار را در کمتر از ۶ ماه به ثمر برسانیم، تصریح کرد: موضوعی که شاید در نگاه اول ساده به نظر بیاید اما برای شرکتی همچون ذوب آهن اصفهان که تعداد تجهیزات و ماشین آلات آن بسیار زیاد و رقم ریالی آن نیز بسیار بالا است کار بسیار دشوار و سنگینی بود.

مدیر راهبری شرکتها، امور مجامع و سهام شرکت ذوب آهن اصفهان به تاثیرات مثبت افزایش سرمایه نیز پرداخت و گفت: ذوب آهن با این افزایش سرمایه از شمول ماده ۱۴۱ لایحه اصلاحی قانون تجارت خارج خواهد شد و با افزایش مبلغ سرمایه شرکت به ۶۱۵۰ میلیارد تومان، نسبت مالکانه، بهبود چشمگیری خواهد داشت که این موضوع نیز در بهبود رتبه اعتباری شرکت نزد بانکها و کاهش نرخ موثر تسهیلات مالی دریافتی شرکت نیز اثر گذار می باشد.

روح اله فاضل پور با انتقاد از شایعه پراکنی هایی که در این مدت پیرامون عدم انجام یا عدم تایید افزایش سرمایه شرکت وجود داشت از سهامداران شرکت خواست به اخبار جعلی و شایعاتی که پیرامون سهام این شرکت منتشر می گردد توجهی نکنند و تمامی اخبار و مستندات رسمی شرکت را از سامانه کدال پیگیری نمایند.

گفتنی است، مجمع عمومی فوق العاده صاحبان سهام ذوب اهن اصفهان برای تصمیم گیری درباره افزایش سرمایه شرکت در تاریخ اول آذر ماه برگزار خواهد شد.

2

تاریخ انتشار : ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۱
شناسه مطلب : 22303
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.