باشگاه مدیران چیلان شامل: تعطیلی کارخانه‌ فولاد و ضربه به اشتغال/تاثیر افزایش ارز بر واحدهای فولادی/ سرمایه گذاری ۲۵۰۰ میلیاردریالی فولاد مبارکه در سنگان/ صنایع با تحریم تطبیق پیدا می کنند
چیلان در باشگاه مدیران خود 4 موضوع با تیترهای تعطیلی کارخانه‌ فولاد و ضربه به اشتغال/تاثیر افزایش ارز بر واحدهای فولادی/ سرمایه گذاری ۲۵۰۰ میلیاردریالی فولاد مبارکه در سنگان/ صنایع با تحریم تطبیق پیدا می کنند را منتشر کرده است که در ادامه نشر داده شده است.

تعطیلی کارخانه‌ فولاد و ضربه به اشتغال

احمد دنیا‌نور-عضو هیئت رئیسه انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران

تعطیلی هر کارخانه‌ فولاد با صدها کارگر، بی‌اعتنایی به شعارهایی است که در زمینه مبارزه با بیکاری سر داده می‌شود. اگر آمریکا برای حمایت از کارگرانش و مقابله با بیکاری بر واردات فولاد تعرفه می‌گذارد، در ایران، کارگران جزئی مهم از زنجیره تولید به حساب نمی‌آیند. هم‌اکنون کارخانه‌‌های فولاد با کمتر از ۵۰ درصد ظرفیت تولید می‌کنند و به غیر از ۴ کارخانه اصلی دولتی، سایر کارخانه‌ها وضعیت‌شان بغرنج است.

صنعت فولاد دو ویژگی گردش بالای مالی و نیروی کار زیاد دارد. فولاد یکی از صنایعی است که اگر حمایت شود، هم پول زیادی را به گردش درمی‌آ‌‌ورد و هم اشتغال مناسب ایجاد می‌کند. به صورت کلی یکی از عوامل توسعه‌یافتگی یک کشور صنعت فولاد آن است.

تاثیر افزایش ارز بر واحدهای فولادی

حسن مصیب زاده-مدیرعامل ذوب آهن گمبرون

افزایش قیمت دلار و کاهش ارزش پول ملی کشور امکان واردات را از معدود کشورهای موجود از بین برده و نه تنها هزینه صادرات را افزایش داده بلکه هزینه های واردات تجهیزات و قطعات و بعضا مواد اولیه تولید را نیز بالا برده است. در چنین شرایطی صادرکنندگان نباید درخصوص ارز حاصل از صادرات خود یا ثبت سفارش محدود شوند تا بخشی از هزینه های مواد اولیه و تجهیزات وارداتی آنها از طریق همین صادرات و بازگشت ارز جبران گردد. مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و دولت با فکر باز و با کار کارشناسی صحیح، سیاست گذاری کنند.

سرمایه گذاری ۲۵۰۰ میلیاردریالی فولاد مبارکه در سنگان

سید محسن میرمحمدی-مدیر عامل فولاد سنگان

سرمایه گذاری فولاد مبارکهبالغ بر ۲۵۰۰۰ میلیارد ریال در منطقه، در حوزه صنایع معدنی منشا خیر و برکت برای مردم منطقه است و انشالله در زمانی نه چندان دور شاهد بهره برداری از یکی از بزرگترین پروژه های کنستانتره سازی در سطح کشور به ظرفیت ۵ میلیون تن با سرمایه گذاری فولاد مبارکه خواهیم بود.

تکمیل ظرفیت تولید، تسریع در اجرای پروژه های توسعه ای در شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان و همچنین ایفای نقش  مسئولیت های اجتماعی در منطقه خوافاز دغدغه های مدیرعامل فولاد مبارکهاست.

صنایع با تحریم تطبیق پیدا می کنند

ناصر تقی‌زاده-مدیرعامل شرکت‎معدنی و صنعتی گل‌گهر

تحریم ها از خیلی وقت پیش شروع شدهولی ما تا امروز توانستیم هم قطعات مان را تهیه کنیم و هم صادرات مان را ادامه بدهیم.ما ملتی هستیم که در صنایع مان قدرت تطابق داریم و می‌توانیم با شرایط فعلی هم خودمان را تطبیق دهیم.قطعا تحریم‌ها اثر دارد، هزینه‌های مالی ما را بالا می برد، تاثیر منفی بر صادرات دارد و مشکلاتی ایجاد می‌کند ولی به گونه‌ای نیست که بتواند ما را به زانو دربیاورد.

2

تاریخ انتشار : ۵ دی ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۴
شناسه مطلب : 23203
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.