اهالی معدن و فولادی ها از مکانیزم بورس کالا در عرضه و کشف قیمت استقبال می کنند
اگر قرار است در یک اقتصاد شفاف و شرایط مناسب و رقابتی فعالیت کنیم، بورس کالا بزرگترین و مهم ترین نقش را می تواند ایفا نماید.

قدیر قیافه، عضو هیئت مدیره انجمن سنگ آهن ایران با بیان اینکه نقش بورس برای همه کسانی که دستی در اقتصاد دارند و حتی سرمایه گذاران خرد نیز واضح و آشکار است گفت: بورس همواره تاثیر بسزایی در شفاف سازی قیمت ها و تضمین پرداخت ارزش کالاها داشته و نقش ویژه ای در این زمینه ایفا کرده است.

وی افزود: اگر قرار است در یک اقتصاد شفاف و شرایط مناسب و رقابتی فعالیت کنیم، بورس کالا بزرگترین و مهم ترین نقش را می تواند ایفا نماید.

قیافه تصریح کرد: قطعا سنگ آهن و سایر محصولات زنجیره می توانند در بورس کالا عرضه شده و قیمت های آنها کشف شود و به خریداران داخلی و خارجی فروخته شود. هم اهالی معدن، هم حوزه فرآوری و فولادی ها از مکانیزم بورس کالا در عرضه و کشف قیمت استقبال می کنند چراکه اگر این اتفاق در ابتدای زنجیره فولاد افتاده و شاهد عرضه سنگ آهن در رینگ داخلی بورس کالا باشیم سایر محصولات نیز از این روند تبعیت خواهند کرد و این موضوع به نفع اقتصاد و بنگاه های تولیدکننده است.

وی دلیل برخی مقاومت ها در مسیر توسعه بورس کالا را چنین تشریح کرد: در کشوری نفتی زندگی می کنیم که تاکنون اقتصاد نفتی بر روی آن حاکم بوده اما شفاف سازی رانت را حذف می کند و بورس کالا قادر است این شفاف سازی و در نهایت رانت ها را حذف نماید.

2

تاریخ انتشار : ۸ اسفند ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۶
شناسه مطلب : 24061
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.