مدیریت دولتی صنعت فولاد ایران را فراگرفته است
روز به روز سهم بخش خصوصی واقعی و مدیران چابک و با دانش و اقتصاد محور این بخش از اقتصاد فولاد ایران کمتر می شود درحالی که باور ملی به خصوصی سازی واقعی راهکار اصلی مقابله در این صنعت است.

حمیدرضا طاهری زاده، نایب رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در گفت و گو با  چیلان  گفت: بخش خصوصی واقعی فقط حدود ۲۰ درصد مالکیت کارخانجات فولادی ایران را در اختیار دارد و ۸۰ درصد مابقی در اختیار شرکت های دولتی، وابسته به دولت، نهادهای عمومی و یا در بهترین حالت خصوصی شده است.

وی افزود: نکته مهم این است که علی رغم مالکیت های غیر دولتی در بسیاری از این شرکت ها، اما شیوه و سبک مدیریت ها دولتی است. به عبارت دیگر خصوصی سازی در تعداد انگشت شماری از شرکت ها هم که اتفاق افتاده، فقط در مالکیت شرکت ها بوده اما سبک و تفکر مدیریتی شرکت ها همان سبک قبلی و مدیریت دولتی بر مبنای ارتباطات و رانت طلبی و است.

طاهری زاده اظهار داشت: باعث تاسف است که به واسطه ساختار دولتی اقتصاد کشور و حمایت های پیدا و پنهان دولت و سازمان های دولتی از این شرکت ها، تعداد این مدیران روند افزایشی به خود گرفته است و روز به روز سهم بخش خصوصی واقعی و مدیران چابک و با دانش و اقتصاد محور این بخش از اقتصاد فولاد ایران کمتر می شود.

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران راهکار اصلی را باور ملی به خصوصی سازی واقعی دانست.

2

تاریخ انتشار : ۴ اسفند ماه ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۸
شناسه مطلب : 16886
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.