فرصت سوزی ملی در صادرات فولاد، نتیجه عدم توجه به تشکل ها
اسدالله فرشاد مدیرعامل آهن و فولاد غدیر ایرانیان و عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران در یادداشتی به لزوم استفاده دولت از نظرات انجمن های صنفی پرداخت.

به گزارش  چیلان ، در شرایط تحریمی فعلی که سیاست گذاری نیازمند تحلیل اطلاعات به روز و پیچیده و چابکی و پویایی در تصمیمات است، مشورت گرفتن هر چه بیشتر دولت از نظرات و پیشنهادات تشکل های تخصصی اهمیت مضاعف می یابد به ویژه در خصوص آهن و فولاد که یکی از محورهای اصلی تحریم ها علیه کشورمان است، لازم است سیاست‌گذاران و دولتمردان از راهکارهای انجمن تولیدکنندگان فولاد به‌عنوان عصاره توان و پتانسیل واقعی تولید آهن و فولاد، بیشتر استفاده کنند.

به طور مثال بیش از یک سال پیش، انجمن با اشراف اطلاعاتی که نسبت به مسائل صنعت و بازار زنجیره ارزش فولاد داشت، نسبت به اولویت دادن صادرات تاکیدات جدی کرد اما متاسفانه در سال گذشته محدودیت‌هایی برای صادرات برخی اقلام فولادی اعمال شد و در نتیجه پس از گذشت چندین ماه، عرضه از تقاضا در بازار داخلی پیشی گرفت! حالا که تولیدکنندگان قصد صادرات دارند، به‌دلیل محدودیت‌های ایجاد شده بازارهای صادراتی خود را از دست داده‌اند و قطعا بازگشت به بازار از دست رفته بسیار دشوار خواهد بود. لذا ایجاد هر نوع محدودیتی در صنعت فولاد به معنای فرصت‌سوزی ملی است و لازم است هر چه سریعتر دولت از این نوع نگاه دست بردارد و با مشورت انجمن، مسیر توسعه صادرات فولاد کشور را هموار نماید.

2

تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۰
شناسه مطلب : 28341
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.