اختصاصی چیلان؛جزئیات افزایش سرمایه بیش از سه برابری آهن و فولاد غدیر ایرانیان/ افزایش سرمایه فغدیر از ۱۲ هزار میلیارد ریال به ۴۲ هزار میلیارد ریال رسید
 مجمع عمومی فوق العاده شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در ۸ بهمن ماه سال جاری به ریاست دکتر سید ابوتراب فاضل مدیرعامل شرکت بین المللی صنایع و معادن غدیر با حضور حداکثری صاحبان سهام برگزار شد.

به گزارش  چیلان ، مجمع عمومی فوق العاده شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان به منظور افزایش سرمایه فغدیر از ۱۲ هزار میلیارد ریال به ۴۲ هزار میلیارد ریال برای تکمیل طرح های در دست اجرا، طرح گندله سازی بهاباد و طرح افزایش ظرفیت تولید آهن اسفنجی  تشکیل شد.

طبق این گزارش، مجمع با افزایش سرمایه شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان از ۱۲ هزار میلیارد ریال به ۴۲ هزار میلیارد ریال از محل مطالبات حال شده سهامداران، آورده نقدی و سود انباشه موافقت کرد.

مهندس اسدالله فرشاد مدیرعامل آهن و فولاد غدیر ایرانیان در گفت و گو با  چیلان ، به ارزندگی سهم فغدیر اشاره کرد و در خصوص مصوبات این مجمع توضیح داد: مجمع مصوب کرد که سرمایه فغدیر از ۱۲ هزار میلیارد ریال به ۴۲ هزار میلیارد ریال در دو مرحله از محل مطالبات حال شده سهامداران و آورده نقدی به مبلغ ۱۸ هزار میلیارد ریال و از محل سود انباشته به مبلغ ۱۲ هزار میلیارد ریال افزایش یابد.

به گزارش  چیلان ، دکتر فاضل در مجمع فغدیر اظهار داشت: شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان تبدیل به یک هلدینگ فولادی شده است که پروژه‌های بزرگی را در دست اجرا دارد. وی افزود: حاشیه سود شرکت‌های آهن و فولادی به دلیل قطع برق و گاز کاهش یافته است و این موضوع برای شرکت های تولیدکننده آهن اسفنجی که گاز بیشتری مصرف می‌شود، حادتر است. وی افزود: به هرحال این چالش‌ها برای فولادسازی‌ها وجود دارد اما این صنعت نباید تعطیل شود.

مدیرعامل آهن و فولاد غدیر ایرانیان اظهار داشت: پروژه‌های مگامدول طوبا در بهار سال ۱۴۰۲ و نورد پیوسته و اسلب هم در پایان سال ۱۴۰۲ به بهره‌برداری می‌رسند. با اجرای تمام پروژه‌ها، سود شرکت به بیش از ۸۶۰۰ میلیارد تومان ارتقاء می‌یابد. وی افزود: ۵۳ درصد از فولاد شاهرود به عنوان یک دارایی تلقی می‌شود و افزایش سرمایه آن در حال انجام است. همچنین شرکت عصر نوین بهاباد با مشارکت شرکت کچاد و سایر سهامداران تا خردادماه ۱۴۰۲ به بهره برداری می‌رسد.

2

تاریخ انتشار : ۹ بهمن ماه ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۳۵
شناسه مطلب : 47365
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی