مدیرعامل فولاد کویر کاشان در گفت‌وگو با چیلان:دولت بر بازار فولاد نظارت کند نه دخالت
احمد خوروش، مجتمع فولاد کویر کاشان در گفت‌وگو با چیلان در خصوص مسائل تنظیم بازار فولاد و تأثیر تفکیک وزارت صمت بر بازار خواستار عدم پراکندگی در تصمیم‌گیری ها شد.

تنظیم بازار فولاد نیازمند تدبیر

خوروش با بیان اینکه دولت در زمینه تنظیم بازار صنعت فولاد، کارهایی را انجام داد که نتیجه‌بخش نبودند و می‌توانستند به صورت بهتری طرح‌ریزی شوند گفت: در زمینه وضعیت بازار نورد، کمیته تخصصی تنظیم بازار که پیش از این تشکیل شد، مقرر شد که از این به بعد کلیه واحدهای نوردی خودشان و یا یک نماینده از آنها جهت خرید شمش مورد نیازشان اقدام کند.

مدیرعامل مجتمع فولاد کویر کاشان توضیح داد: این مسئله باعث می‌شود بازار با یک محدودیت و کنترل بهتری پیش برود و قیمت‌ها بر اساس نیازی که وجود دارد در بازار کنترل شوند. تصمیمی که در این کمیته گرفته شد به زودی توسط وزیر ابلاغ می‌شود. اگر دولت به صورت نظارتی کار کند و در کار صنعت دخالت نکند و اجازه دهد که تصمیمات صنعت در نمایندگی‌هایش گرفته شود وضعیت صنعت کشور ما به طور محسوسی بهبود پیدا می‌کند و از مشکلات و کمبودها کاسته می‌شود. امیدواریم با این مصوبه کمیته تنظیم، کمبودهایی که در حال حاضر در مورد مصرف کننده نورد داریم برطرف شوند.

رهبری کل زنجیره فولاد در انجمن فولاد

خوروش در ادامه گفت‌وگو بیان داشت: در مورد مشکلاتی که در صنعت فولاد وجود دارند، می‌توان از نقش انجمن تولیدکنندگان فولاد خیلی بهتر استفاده کرد. انجمن نقش پدری و رهبری کل زنجیره فولاد را بر عهده دارد. بر اساس صحبتی که در مجمع صورت گرفت اگر انجمن بتواند کل زنجیره فولاد را کنترل و هدایت کند از پراکندگی و تصمیم‌هایی که دیگران برای ما می‌گیرند پرهیز می‌شود. من به این قضیه امید دارم که با اتفاق نظری که در هیئت مدیره فولاد وجود دارد تنظیم بازار توسط خود انجمن و اعضای آن انجام شود. این اتفاق قبلا هم در سال های ۹۳ و ۹۴ روی داده است.

وی افزود: با نشست‌های تخصصی که با انجمن و اعضای انجمن برگزار شد این اتفاق نظر ایجاد شد که انجمن باید بازار را کنترل کند.

 

2

تاریخ انتشار : ۲ دی ماه ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۱
شناسه مطلب : 29361
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی