ویروس کرونا، بازار موردعلاقه ترامپ و صنعت فولاد ایران
علی‌رغم تزریق تقریباً نامحدود نقدینگی، سقوط بازار بورس در آمریکا که در نتیجه شیوع کرونا آغاز شده، همچنان ادامه دارد. این سقوط چه تأثیری بر ترامپ و صنعت فولاد ایران دارد؟!

علی‌رغم این‌که فدرال رزرو تاکنون بیش از ۱.۵ تریلیون دلار به بازارهای مالی در آمریکا تزریق کرده، نرخ بهره را به حدود صفر رسانده و اعلام کرده که از طریق سیاست‌های انبساطی نظیر اعطای وام، خرید اوراق قرضه (و حتی پرداخت یارانه نقدی به خانوارهای آمریکایی) به حمایت نامحدود از اقتصاد آمریکا ادامه می‌دهد، اما بازار بورس در آمریکا همچنان نزولی است. شاخص‌های «استاندارد اند پورز»، «نزدک» و «داو جونز»، هر آنچه در دوره ترامپ بالا رفته‌اند را پس داده‌اند و بازدهی بازار سهام آمریکا در دوره ترامپ منفی شده است! این موشن‌گرافی که بلومبرگ منتشر کرده (و تازه ریزش روز دوشنبه چهارم فروردین بازار سهام در آمریکا را هم پوشش نمی‌دهد) ببینید. ترامپ همواره صعود بورس را نشانه موفقیت خود می‌دانست.

به گزارش  چیلان ، صندوق بین‌المللی پول هشدار داده که رکود جهانی ناشی از شیوع کرونا ممکن است بدتر از رکود ناشی از بحران مالی سال ۲۰۰۸ باشد. قیمت جهانی فولاد تحت تأثیر این رکود قرار خواهد گرفت اما این رکود ممکن است طومار ترامپی را بپیچد که بیشترین تحریم‌ها را علیه صنعت فولاد ایران اعمال کرد!

 

2

تاریخ انتشار : ۵ فروردین ماه ۱۳۹۹ ساعت ۰۱:۵۲
شناسه مطلب : 30510
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی