در جلسه هم‌اندیشی تشکل‌های معدنی و فولادی چه گذشت؟خلیفه سلطانی: در بررسی ضرایب قیمتی، به توسعه زنجیره فولاد توجه داریم/ بهرامن: شورای آهن و فولاد تأسیس می‌شود
در جلسه امروز (یکشنبه یازدهم خرداد) تشکل‌های فولادی و معدنی که با محوریت بررسی ضرایب قیمتی زنجیره فولاد به میزبانی انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران برگزار شد، بر سر تشکیل شورای آهن و فولاد توافق حاصل شد و پیش‌جلسه تأسیس این شورا برگزار شد. سیدرسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، و محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن، در گفت‌وگو با چیلان ضمن اعلام این خبر، نتایج جلسه هم‌اندیشی فولادی‌ها و معدنی‌ها را تشریح کردند.

سیدرسول خلیفه سلطانی، دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در مورد جلسه امروز تشکل‌های معدنی و فولادی به خبرنگار  چیلان  گفت: در جلسه امروز که با حضور انجمن فولاد، انجمن سنگ آهن، خانه معدن و کمیسیون معدن و صنایع معدنی اتاق ایران برگزار شد، ضرایب قیمتی در زنجیره فولاد (ضرایب قیمتی کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی) مورد بررسی قرار گرفت. موضوع ضرایب قیمتی زنجیره فولاد در حال حاضر در مرحله بررسی کارشناسی قرار دارد و این بررسی‌ها همچنان ادامه خواهد داشت.

بحث توسعه مطرح است و چانه‌زنی نمی‌کنیم

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران اظهار داشت: در مباحث مطرح شده بین تشکل‌های معدنی و فولادی، موضوع اصلی بحث توسعه زنجیره فولاد است که این زنجیره، هفت یا هشت حلقه را دربر می‌گیرد و بحث چانه‌زنی در میان نیست. موضوع این است که در زنجیره فولاد، باید یک توازن، آن‌هم توازنی پویا، وجود داشته باشد که باعث سرمایه‌گذاری مناسب در همه حلقه‌های این زنجیره شود.

شورای آهن و فولاد تأسیس می‌شود

محمدرضا بهرامن، رئیس خانه معدن با تشریح نتیجه جلسه هم‌اندیشی امروز تشکل‌های فولادی و معدنی گفت: امروز توافق حاصل شد که شورای آهن و فولاد به‌عنوان یک شورای جامع و فراگیر که شرکت‌های سنگ آهنی و فولادی را دربرمی‌گیرد تأسیس شود و پیش‌جلسه هیات موسس این شورا امروز برگزار شد. شورای آهن و فولاد می‌تواند به‌عنوان یک شورای فراگیر در زنجیره فولاد، به حل مسائل کل این زنجیره کمک کند.

2

تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۱۸
شناسه مطلب : 31570
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی