چیلان گزارش می‌دهد:مُهر ابطال بورس کالا بر معاملات شمش فولادی/ کاهش پیش‌دریافت توسط بورس کالا، بازار فولاد را دچار هیجان کرد/ بازخوانی نامه انجمن فولاد به بورس کالا
امروز سه‌شنبه یازدهم شهریور ۱۰۶ هزار و ۲۰۰ تن شمش فولادی در بورس کالا عرضه شد که در اقدامی بسیار عجیب، بورس کالا هیچ‌یک از معاملات شمش فولادی را تأیید نکرد. بورس کالا روز گذشته در حالی که بازار ارز یک بار دیگر ملتهب شده است، پیش‌دریافت را در معاملات فولاد از ۵۰ درصد به ۲۰ درصد کاهش داد که این امر باعث افزایش تقاضا در معاملات فولاد در بورس کالا و رقابت هیجانی شد. ابطال معاملات فولاد در حالا صورت می‌گیرد که در تیرماه امسال انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه‌ای به مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران، خواستار کنار گذاشتن رویه ابطال معاملات فولاد در بورس کالا شده بود.

به گزارش  چیلان ، بار دیگر معاملات شمش فولادی در بورس کالا، طعم تلخ ابطال را چشید. هر بار که از ابزار ابطال معاملات استفاده شده است، التهاب در بازار فولاد رو به افزایش گذاشته است.
انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، پیش از این در نامه خود به مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران، ابطال معاملات فولاد به دلیل «عدم رعایت سقف قیمتی دلخواه سیاستگذاران» را «رویه‌ای همه سر باخت» و «التهاب‌آفرین» توصیف کرده بود که هم به کارخانه‌های مصرف‌کننده شمش فولادی (نوردکاران) و هم به کارخانه‌های عرضه‌کننده (تولیدکنندگان شمش) آسیب می‌زند.
اقدام روز گذشته بورس کالا در کاهش پیش دریافت از ۵۰ درصد به ۲۰ درصد در معاملات فولاد نیز باعث افزایش تقاضا و رقابت هیجانی در معاملات امروز شمش فولادی شد.
انجمن فولاد در نامه مهم خود به مدیرعامل شرکت بورس کالای ایران نوشته بود: «ابطال معاملات به ویژه در محصولات میانی مثل شمش، رویه‌ای همه سر باخت است، چه برای کارخانه مصرف‌کننده که امکان تامین مواد اولیه‌اش را از دست می‌دهد، چه برای کارخانه عرضه‌کننده که برنامه‌ریزی تولید و نقدینگی و فروش آن بر هم می‌خورد و چه برای دولت و بورس کالا که مجبور به کنترل دستوری قیمت شده‌اند حال آنکه به دلیل تشدید تقاضا در عرضه‌های بعدی، تبعات این امر در بلند مدت نتیجه عکس خواهد داد».

نامه مهم انجمن فولاد به بورس کالا را از اینجا بخوانید: رویه ابطال معاملات فولاد در بورس کالا کنار گذاشته شود/ ابطال معاملات، «بازی همه سر باخت» است

نتایج معاملات امروز اسلب و ورق فولادی که به تأیید بورس کالا رسید را ببینید:

معاملات فولاد در بورس کالا

2

تاریخ انتشار : ۱۱ شهریور ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۸:۰۵
شناسه مطلب : 32682
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی