اظهارات صریح نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس:تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه به صلاح کشور نیست/ در شرایط تحریم کمک به فولاد مبارکه، کمک به کل کشور است/ فضاسازی علیه فولاد مبارکه ممنوع + ویدئو
پروین صالحی نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس در پاسخی به سوالی در مورد طرح تحقیق و تفحص از شرکت فولاد مبارکه اصفهان اظهار داشت: به‌عنوان کسی که در مجلس بیشترین آشنایی را با شرکت فولاد مبارکه و بیشترین اطلاعات را در این خصوص دارم، تأکید می‌کنم که در شرایطی که فولاد مبارکه در شرایط تحریمی قرار دارد، فضاسازی و جنجال علیه این شرکت به صلاح کشور نیست. در شرایط فعلی کمک به صنایع بزرگ، کمک به کشور است و اگر نواقصی وجود دارد باید از طرق قانونی و بدون جنجال و فضاسازی دنبال شود.

به گزارش  چیلان ، نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس گفت: نام مبارکه از زمانی که مجتمع فولاد در این شهرستان مستقر شد، در همه جا مطرح شد و در مقیاس جغرافیایی در دنیا، این نام برجسته شده است.

پروین صالحی ادامه داد: بارها به مسئولان شرکت فولاد مبارکه هم گفته‌ام، تمام تلاش ما به عنوان نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی، این است که شهرستان مبارکه در فضاهای عمرانی، راه‌ها و جاده‌ها، فضای سبز و غیره آن‌چنان باید پیشرفت کند که در خور همجواری با مجتمع فولاد مبارکه باشد.

بیشترین اطلاعات را در مورد فولاد مبارکه ما داریم

نماینده مردم شهرستان مبارکه تصریح کرد: طی صحبت‌هایی که چند روز پیش با مسئول فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی داشتم، به ایشان گفتم که اگر بنا باشد شخصی در مورد آلایندگی مکان یا صنعتی در مبارکه صحبتی کند، مسئول این سخنان من به عنوان نماینده مردم شهرستان مبارکه هستم چرا که بیشترین اطلاعات را در این خصوص دارم.

صالحی تاکید کرد: به عنوان نماینده شهرستان همجوار فولاد مبارکه عنوان می‌کنم وظیفه ما این است که در شرایطی که بیشتر صنایع در کشور از جمله فولاد با تحریم مواجه شده‌اند، صلاح نیست اشخاصی از بیرون شهرستان مبارکه بخواهند وارد مسائل جنجال‌برانگیز شوند، در عین حال که حق شهرستان مبارکه را برای پیگیری خیلی از مسائل را محفوظ می‌دانم.

فضاسازی در شرایط تحریم ممنوع

صالحی با اشاره به طرح تحقیق و تفحص از فولاد مبارکه، اظهار داشت: اطلاعات ومدارکی که من به عنوان نماینده مردم شهرستان مبارکه دارم قطعا افراد دیگر ندارند، لذا باید مراقب تحلیل‌ها و ارزیابی‌ها باشیم، که اولا منصفانه باشد، ثانیا در شرایطی که صنایع بزرگ کشور تحریم شده است، کمک به صنایع بزرگ از جمله فولاد کمک به کل کشور به حساب می‌آید لذا در این مقطع باید حرکات و گفتار بسیار سنجیده‌تر باشد.

وی تصریح کرد: منظور من این نیست که نواقص را نادیده بگیریم و سکوت کنیم. نواقص باید به‌صورت قانونی و از مسیرهای شفاف پیگیری شود. اما برخی مواقع، یک سری موضوعات بیشتر جنبه جنجال و فضاسازی دارد و پشت این جنجال‌ها، مسائل دیگری وجود دارد.

پروین صالحی با تاکید بر مخرب بودن فضاسازی‌ها علیه فولاد مبارکه گفت: نواقص و مشکلات را از مسیر شفاف و قانونی پیگیری می‌کنم و به شدت از جنجال و فضاسازی دوری می‌کنم. با توجه به شرایط موجود کشور، مشکلات اشتغال، اقتصادی و معیشتی خانوارها، مردم انتظار شنیدن صحبت‌های گره گشا دارند نه اینکه فضای جامعه را مدام درحال تنش و نزاع بین گروه‌ها ببینند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، در جاهایی که مشکلات و نواقصی را ببینم، حتما از مسیرهای قانونی پیگیری خواهم کرد با توجه به اینکه اطلاعات من از نماینده‌های اطراف بیشتر است و اهل هیچگونه فضاسازی دراین مسیر نیستم.

وی تأکید کرد: اگر نواقصی وجود دارد، ابتدا باید از طریق مجاری قانونی پیگیری و اثبات شود و سپس مطرح شود؛ نه این‌که ابتدا مسائلی از پشت تریبون‌ها اعلام شود و بعد این مسائل اثبات هم نشود.

ویدئوی زیر را ببینید:

2

تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۹
شناسه مطلب : 33368
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی