گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ شمش فولادی صادراتی ۱۰ درصد پایین‌ترین از «قیمت پیک»/ آخرین قیمت‌های فولاد در منطقه CIS (به همراه نمودار)
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، قیمت میانگین بیلت صادراتی ایران، ۵۱۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش قابل توجه ۳.۹ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز ۶۱۲.۵ دلار به ازای هر تن بود که حاکی از کاهش جزیی ۰.۴ درصدی نسبت به قیمت‌های هفته پیش از آن است.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن ۰.۴ درصد کاهش یافت و اسلب در محدوده ۶۱۰ تا ۶۱۵ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۵۱۰ تا ۵۲۰ دلار به ازای هر تن بود که میانگین آن نسبت به قیمت‌های ۸ بهمن، کاهش ۳.۹ را درصدی را نشان می‌دهد.

قیمت فولاد صادراتی ایران در هفته گذشته برای سومین هفته متوالی کاهش یافت. بیلت صادراتی ایران نسبت به اوج قیمت آن در سال جاری، ۱۰ درصد افت قیمت و اسلب صادراتی نسبت به بالاترین قیمت آن، ۴.۴ درصد کاهش قیمت داشته است.

قیمت فولاد در منطقه CIS که طبق شیوه‌نامه تنظیم بازار فولاد مبنای قیمت‌های فولاد در بورس کالای ایران است به شرح زیر است: آخرین قیمت اسلب صادراتی CIS در بنادر دریای سیاه، در هفته گذشته ۶۲۰ تا ۶۳۰ دلار به ازای هر تن بوده است که کاهش ۱.۶ درصدی را نسبت به قیمت‌های هفته پیش از آن نشان می‌دهد. قیمت بیلت صادراتی CIS نیز به ۵۳۸ دلار به ازای هر تن رسید که کاهش ۴.۳ درصدی را نشان می‌دهد. آخرین قیمت میلگرد صادراتی CIS نیز در هفته گذشته ۶۰۰ تا ۶۱۵ دلار به ازای هر تن بود که حاکی از کاهش قیمت ۵.۸ درصدی است. قیمت ورق گرم CIS نیز به ۶۹۵ تا ۷۲۵ دلار به ازای تن رسید که کاهش ۴.۶ درصدی درصدی را نشان می‌دهد.

در نمودار زیر، قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

قیمت فولاد صادراتی ایران 6

2

تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۰۰
شناسه مطلب : 34636
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.