گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ ثبات قیمت‌های شمش و اسلب صادراتی ایران + به همراه نمودار
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۶۷۵ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، کاهش جزئی ۰.۱ درصدی را نشان می‌دهد. قیمت اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته تغییری نداشت و همچنان ۸۵۰ دلار به ازای هر تن بود.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته، نسبت به هفته پیش از آن تغییری نداشت و اسلب در قیمت ۸۵۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۳۰ تا ۷۲۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به قیمت‌های ۲۲ اردیبهشت، کاهش بسیار جزئی ۰.۱ درصدی را نشان می‌دهد.

متال بولتن گزارش داده است که کاهش تقاضا از طرف مشتریان چینی برای بیلت در روزهای گذشته باعث شده است تا در مزایده‌هایی که اخیراً توسط فولادسازان ایرانی برگزار شده، شرکت‌کنندگان قیمت‌های پایین‌تری پیشنهاد دهند. شرکت آهن و فولاد ارفع پیش از این توانسته بود یک محموله بیلت صادراتی را با قیمت ۶۹۵ دلار به ازای هر تن به فروش برساند. بر همین اساس، مجتمع جهان فولاد سیرجان برای مزایده شمش صادراتی خود قیمت ۶۹۰ تا ۷۰۰ دلار به ازای هر تن را نظر گرفته بود اما منابع مطلع به متال بولتن گفته‌اند که شرکت‌کنندگان در مزایده حاضر به پیشنهاد قیمت بالاتر از ۶۳۰ دلار به ازای هر تن نشده‌اند. با این وجود، متال بولتن قیمت شمش صادراتی ایران را در بازه ۶۳۰ تا ۷۲۰ دلار به ازای هر تن اعلام کرده که میانگین این قیمت‌ها نسبت به قیمت‌های ۲۲ اردیبهشت، تغییر چندانی را نشان نمی‌دهد.

متال بولتن گزارش داده است که قیمت شمش فولادی صادراتی CIS با کاهش ۴.۳ درصدی در هفته گذشته به ۶۹۴ دلار به ازای هر تن رسیده است.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

قیمت فولاد صادراتی ایران 14

2

تاریخ انتشار : ۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۵۶
شناسه مطلب : 35752
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.