وزیر صنعت در سفر به استان اصفهان عنوان کرد:رشد فاخر ۸ درصدی تولید صنعتی در سال گذشته
علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت در جریان سفر به اصفهان گفت: در سال گذشته علیرغم تحریم و شیوع کرونا رشد ۸ درصدی در تولید صنایع کشور رقم خورد که مایه فخر و مباهات است و امسال هم نوید جشن ملی لوازم خانگی کشور را در آینده نزدیک می دهیم.

به گزارش  چیلان ، علیرضا رزم حسینی، وزیر صنعت، معدن و تجارت که  به منظور رسیدگی و ارزیابی واحدهای مختلف تولیدی در بخش صنعتی و معدنی و افتتاح چند طرح تولیدی در استان اصفهان، به این استان سفر کرده بود در نشستی با فعالان اقتصادی اظهار کرد: در سفر به شهرستان شهیدپرور اردستان، بازدیدی از واحدهای تولیدی و صنعتی داشتیم و در دیداری چهره به چهره مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی بیان شد.

وی افزود: وزارت صنعت، معدن و تجارت در این دوره مصمم است تا در راستای تحقق شعار سال و تاکید رهبر انقلاب به پشتیبانی و مانع زدایی از تولید مصمم ادامه دهد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: این وزارتخانه راسا در حمایت از تولید از واردکنندگان و صادرکنندگان پشتیبانی می کند.

وی گفت: اقدامات وزارت صمت در راستای پشتیبانی و مانع‌زدایی از تولید جسورانه است که می‌توان به آزادسازی ۶ هزارمترمربع محدوده معدنی در کشور اشاره کرد که این موضوع شامل استان اصفهان هم می‌شود.

رزم حسینی تصریح کرد: اقدام آزادسازی معادن فرصت سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی را فراهم می‌کند؛ چراکه سال‌ها بود که این معادن غیرفعال یا راکد بودند اما اکنون با همیاری تشکل‌های معدنی و نظارت‌های مربوطه جریان‌سازی در بخش سرمایه گذاری معدن میسر شده است.

وی افزود: یکی از اقدامات مهم این وزارتخانه حذف امضاهای طلایی و صدور مجوز در صنعت فولاد است؛ چرا که بر این باوریم که سرمایه‌گذاران در این بخش مشروط به تامین آب می.توانند این صنعت را در کشور توسعه ببخشند.

رزم حسینی تصریح کرد: یکی از موانع موجود در بخش صنعت، معدن و تجارت حذف بوروکراسی اداری است و با زدودن فضا و زمینه رانت‌زدایی تحقق صادرات محصولات آزاد شده است.

وی ادامه داد: واردات ماشین آلات سنگین نیز که در داخل وجود ندارد، محدودیت‌های آن برداشته شد. البته سیاست ما بر تولید داخلی است تا براساس توانمندی هپکو ماشین آلات در داخل تولید شوند.

وی به فعالان بخش کشاورزی هم نوید داد و گفت: با تصویب هئیت دولت تمام اختیارات از تامین تا صادرات و واردات نهاده‌های دامی به وزارت جهادکشاورزی واگذار شده است که مورد استقبال وزیر هم قرار گرفته است تا با ایجاد وحدت رویه، برنامه ریزی در صادرات و واردات محصولات کشاورزی و امنیت غذایی حاصل شود.

وی بر توسعه متوازن صنعت به ویژه در بخش معدن تاکید کرد و گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی ناگزیر به توسعه متوازن معادن در کشور هستیم تا با ایجاد اشتغال در روستاها مانع مهاجرت به شهرها شویم.

رزم حسینی بر نقش ۱۰۰ شرکت بزرگ کشور به عنوان پیشران و موتور محرکه اقتصاد مقاومتی تاکید کرد و گفت: این شرکت‌ها توانستند در فاز نخست با ۱۵۰ هزارمیلیاردتومان و در فاز دوم با ۳۰۰ هزار میلیاردتومان اقدامات مهمی در توسعه متوازن و حمایت از بنگاه‌های کوچک اقتصادی بردارند.

وی اضافه کرد: در سال گذشته علیرغم تحریم و شیوع کرونا رشد ۸ درصدی در تولید صنایع کشور رقم خورد که مایه فخر و مباهات است و امسال هم نوید جشن ملی لوازم خانگی کشور را در آینده نزدیک می دهم.

2

تاریخ انتشار : ۱ خرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۴۹
شناسه مطلب : 35761
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.