نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد در گفت و گو با چیلان خبر داد:پیگیری انجمن فولاد از وزارت نیرو برای مشکل برق فولادسازان/ بازگشت تدریجی به حالت عادی از اواخر مرداد
بهادر احرامیان، نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد در گفت و گو با چیلان از اقدامات این تشکل صنفی در تعامل با وزارت نیرو برای پیگیری مشکلات تأمین برق اعضای انجمن خبر داد و گفت: در جلسه ای مشترکی که با دکتر بختیار معاون برنامه ریزی وزارت نیرو، دکتر رجبی مشهدی مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و تعداد دیگری از مدیران وزارت نیرو، برق حرارتی و توانیر داشتیم، به طرح دغدغه تأمین برق اعضای انجمن پرداختیم و با تفاهم انجام شده، قرار است از اواخر مرداد ماه، تامین برق کارخانجات زنجیره فولاد به تدریج به حالت عادی بازگردد.

به گزارش وی توضیح داد: به پیشنهاد معاون وزیر نیرو و با توجه به احتمال بازگشت مجدد محدودیت ها تا چند سال آینده، قرار شد کارگروهی متشکل از وزارت نیرو و انجمن فولاد و وزارت صمت برای پیگیری مشکل برق تولیدکنندگان فولاد کشور تشکیل شود این کارگروه به صورت مستمر برنامه های کارشناسی و دغدغه های مشترک صنایع فولاد و برق را دنبال کند.

احرامیان در ادامه اظهار داشت: در این جلسه برنامه تفصیلی و کارشناسی شده انجمن فولاد در رابطه با چگونگی مدیریت تولید در شرایط قطعی برق به معاونین وزیر نیرو تقدیم شد و این برنامه مورد استقبال آن وزارتخانه قرار گرفت. به گفته احرامیان، این برنامه برای تمام شرکت‌های زنجیره فولاد و کلیه استان‌ها با توجه به توزیع شرکت های برق منطقه ای تنظیم شده و به گونه ای تدوین شده که در شرایط اضطراری کمبود برق، شاهد کمترین خسارات به واحدهای تولیدی در سال جهش تولید باشیم.

به گفته احرامیان این برنامه کارشناسی به دنبال حمایت از تولید و تأمین متوازن برق در زنجیره فولاد در شرایط بحرانی است و دکتر بختیار نیز ضمن حمایت از این برنامه، خواستار کمترین آسیب وارده به صنایع فولادی در شرایط اضطراری کمبود و قطعی برق بود. وی همچنین پیشنهاداتی برای ساخت نیروگاه های خودتامین و تأمین پایدار برق صنایع فولاد و سرمایه گذاری فولادسازان در صنعت برق مطرح کرد که مقرر شد در جلسات آینده مورد بحث و تبادل نظر قرار گیرد.

نایب رئیس انجمن فولاد خبر داد: در این جلسه دست یافتن به یک «برنامه زمان بندی تولید و مصرف انرژی برق» مورد توافق قرار گرفت و همچنین بر روی مباحثی همانند بهینه سازی مصرف برق در صنایع انرژی بر نیز گفت و گویی صورت گرفت.

احرامیان در پایان خبر داد: با توجه به مشکلاتی که در تأمین برق در سال های آینده نیز شاهد خواهیم بود، همکاری انجمن فولاد با وزارت نیرو با هدف به حداقل رساندن تأثیرپذیری صنایع فولادی از قطعی و کمبود برق ادامه خواهد داشت به گونه ای که برنامه های مشترکی را در ماه های آینده خواهیم داشت.

2

تاریخ انتشار : ۱۱ مرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۹:۰۵
شناسه مطلب : 37202
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.