گام بلند فولاد مبارکه در راستای شفافیت، افزایش کیفیت و حمایت از بنگاه‌های داخلی
مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه گفت: شرکت فولاد مبارکه قصد دارد در یک اقدام چندمرحله‌ای تأمین‌کنندگان و پیمانکاران سراسر کشور که امکان همکاری با این شرکت را دارند از طریق خوداظهاری شناسایی و از توانمندی‌های آنان در مسیر توسعه خود استفاده کند. راهبردی که هم به تقویت شرکت فولاد مبارکه و هم شرکت‌های همکار منجر خواهد شد.

هادی نباتی‌نژاد  گفت: مزیت‌های فراوانی را می‌توان برای این راهبرد جدید شرکت در نظر گرفت، که به برخی از آن‌ها به‌صورت کوتاه اشاره می‌شود. مهم‌ترین حسن این اتفاق ایجاد فرصت برابر و عادلانه در سرتاسر کشور، برای تمامی پیمانکارانی است که قصد همکاری با فولاد مبارکه را دارند. همکاری با فولاد مبارکه یک اتفاق دست‌نیافتنی که صرفا محدود به برخی شرکت‌ها باشد نخواهد بود و همه فرصت عرضه توانمندی‌های خود را خواهند داشت.

وی گفت: مزیت بعدی که می‌توان به آن اشاره کرد، افزایش کمی شرکت‌ها در مناقصه است که چند پیامد مثبت دارد: ایجاد رقابت، واقعی‌تر شدن قیمت‌ها، افزایش سلامت مناقصه و شفاف بودن مسیر ازجمله این پیامدهای مثبت است.

مدیر روابط عمومی شرکت فولاد مبارکه افزود: کته بعدی شناسایی پیمانکارانی که توانایی انجام کار دارند در سراسر کشور است که می‌توان در پروژه‌های مختلف از آن‌ها استفاده کرد.

وی ادامه داد: بنگاه‌های کوچک و بزرگ توانمند در این فرایند فرصت پیدا می‌کنند تا با کسب حمایت فولاد خون تازه‌ای در شریان‌های اقتصادی خود تزریق و به فعالیت خود ادامه دهند. این مسئله اشتغال‌زایی را نیز در پی خواهد داشت که یکی دیگر از اهداف این طرح است.

نباتی نژادگفت: بالا رفتن سطح کیفی کار شرکت‌ها و پیمانکاران، دیگر مزیتی است که می‌توان به آن اشاره کرد. با بالا رفتن رقابت، شرکت‌ها برای به دست آوردن پروژه‌ها ناگزیر به بالا بردن سطح خدمات و توانمندی‌های خود می‌شوند و این مسئله به افزایش بیشتر کیفیت خدمات در سراسر کشور کمک می‌کند.

وی افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان نیز با ورود به این مسیر و با حمایت فولاد مبارکه می‌توانند ضمن توانمند کردن خود، با تأمین نیازهای استراتژیک فولاد، گامی در راستای  خودکفایی صنعت فولاد و ایران بردارند.

وی در انتها گفت: مسئله آخری که می‌توان به اشاره کرد این است که این اتفاق ظرفیت آن را دارد به یک نمونه موفق که توسط شرکت‌های بزرگ نفتی، معدنی و فولادی از آن الگوبرداری شود تبدیل‌ گردد و آینده روشنی پیش روی صنعت ایران قرار می‌دهد.

گفتنی است مرحله اول این شناسایی درخصوص پیمانکاران و شرکت‌های ارائه‌دهندۀ  فعالیت‌های خدماتی انجام خواهد شد و این شرکت‌ها باید معیارهایی نظیر نیروهای انسانی، ظرفیت‌های بازرگانی و مالی و فنی متناسب با موضوع قرارداد را در سامانه SRM فولاد مبارکه در قالب خوداظهاری ثبت و تکمیل کنند.

26994

2

تاریخ انتشار : ۱۴ آذر ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۹
شناسه مطلب : 39638
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.