مدیرعامل فولاد خوزستان در گفت‌وگو با چیلان بیان داشت:کمک فولادسازان به دولت در ساخت نیروگاه / تلاش برای کاهش تبعات چالش تأمین گاز در صنایع فولادی
امین ابراهیمی در مورد تأمین پایدار برق صنایع فولاد به چیلان گفت: شرکت‌های فولادی در مواجهه با چالش‌های عدم پایداری برق می‌توانند اقدامات چندگانه‌ای را انجام دهند که یکی از آن‌ها ایجاد پایداری برق از طریق ساخت نیروگاه‌های تولید برق خصوصی، ضمن رعایت نمودن الزامات قانونی و استانداردهای مرتبط با عملکرد انرژی در فرآیندها و تجهیزات است

به گزارش  چیلان ، امین ابراهیمی در مورد تأمین پایدار برق صنایع فولاد به  چیلان  گفت: شرکت‌های فولادی در مواجهه با چالش‌های عدم پایداری برق می‌توانند اقدامات چندگانه‌ای را انجام دهند که یکی از آن‌ها ایجاد پایداری برق از طریق ساخت نیروگاه‌های تولید برق خصوصی، ضمن رعایت نمودن الزامات قانونی و استانداردهای مرتبط با عملکرد انرژی در فرآیندها و تجهیزات است. در این راستا، فولاد خوزستان احداث نیروگاه ۵۲۰ مگاواتی با امکان توسعه تا هزار مگاوات را در دستور کار قرار داده است.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای طرح نیروگاهی فولاد خوزستان که احداث آن ۳ سال طول می‌کشد و در مدار قرار گرفتن این نیروگاه، علاوه بر برداشته شدن محدودیت‌های برقی، پایداری تولید تضمین می‌شود.

ابراهیمی در پایان گفت: ۸۵ هزار مگاوات ظرفیت اسمی تولید برق در کشور داریم که ۳۸ درصد آن خالی است که باید احیای نیروگاه‌ها با کمک واحدهای فولادی انجام بگیرد تا نیروگاه‌ها وارد مدار شوند و تولید برق‌شان افزایش یابد. همچنین به‌منظور کاهش اثرات چالش تأمین برق و گاز در صنایع، به پشتیبانی‌ها و اقدامات سازنده نهادها و سازمان‌های حاکمیتی نیاز است.

 

 

2

تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۳۰
شناسه مطلب : 39867
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی