انتخاب طرح EMP سیمیدکو به عنوان طرح پژوهشی برتر صنعتی سال ۱۴۰۰
انتخاب طرح EMP سیمیدکو به عنوان طرح پژوهشی برتر صنعتی سال ۱۴۰۰ از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری

به گزارش  چیلان ، طرح مطالعات مدیریت محیط زیست (EMP) شرکت سیمیدکو با همکاری دانشگاه خوارزمی به عنوان طرح پژوهشی برتر صنعتی در سال ۱۴۰۰ توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شناخته شد.

به گزارش روابط عمومی، در همایش گرامی داشت هفته پژوهش و تکریم مقام پژوهشگران که روز سه شنبه بیست و یکم دی ماه ۱۴۰۰ در سالن ابوریحان دانشگاه خوارزمی با حضور دکتر خیرالدین معاون فناوری و نوآوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، طرح مطالعات مدیریت محیط زیست (EMP) شرکت سیمیدکو به عنوان طرح پژوهشی برتر صنعتی در سال ۱۴۰۰ انتخاب شناخته شد و در همین راستا از محمد مدنی فر مدیرعامل شرکت سیمیدکو تجلیل شد.

گزارش خبرنگار ما حاکی است، این طرح به بررسی وضعیت محیط زیستی کارخانجات سیمیدکو و منطقه صنعتی سنگان، راهکارهای کنترل آلاینده های موجود و کاهش میزان آن ها پرداخته است که پس از بررسی در کمیته ارزیابی اداره کل حفاظت محیط زیست استان خراسان رضوی، به تصویب رسید. همچنین با توجه به نحوه نمونه برداری، نقاط نمونه گیری، روش های آنالیز داده ها و ارائه راهکارهای استاندارد کنترلی به منظور کاهش آلاینده های محیط زیستی در راستای حفظ محیط زیست در کنار تولید مستمر و پایدار، توسط تیم تحقیقاتی شرکت سیمیدکو و اعضای هیات علمی دانشگاه خوارزمی (دانشکده علوم زیستی)، این طرح مطالعاتی به عنوان طرح پژوهشی برتر توسط وزارت علوم انتخاب و اعلام شد.

گفتنی‌ است، شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر سناباد (سیمیدکو)، همراه با تولید پایدار، اصل صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست را در اولویت برنامه های خود قرار داده و طبق برنامه ریزی صورت گرفته گام های مؤثری را بر خواهد داشت. این شرکت با اقداماتی موثر نظیر راه اندازی کارخانه فیلتراسیون و آبگیری از باطله که یکی از بزرگترین طرح های زیست محیطی کشور است و همچنین آغاز به کار پروژه احداث شبکه جمع آوری، تصفیه خانه و شبکه فاضلاب شهر خواف در سال جاری، گام های بزرگی در حفظ و حراست از محیط زیست و منابع آبی شهرستان انجام داده است.
سیمیدکو از تولید کنندگان فعال کنسانتره و گندله کشور است که در منطقه معدنی سنگان شهرستان خواف استان خراسان رضوی به فعالیت می پردازد. این مجموعه از شرکت های تابعه گروه فولاد خوزستان است.

2

تاریخ انتشار : ۲۸ دی ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۱۳
شناسه مطلب : 40603
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی