عملیات اجرایی ۴ طرح فولاد هرمزگان با سرمایه‌گذاری ۱۰ هزار میلیارد تومانی آغاز می‌شود+ جزئیات
عملیات احداث چهار پروژه بزرگ فولادی با حمایت فولاد مبارکه و با سرمایه گذاری ۱۰،۰۰۰ میلیارد تومانی در شرکت فولاد هرمزگان آغاز خواهد شد .

به گزارش  چیلان ،دکتر عطاالله معروفخانی مدیرعامل فولاد هرمزگان از آغاز عملیات احداث مدول سوم تولید آهن اسفنجی فولاد هرمزگان:، واحد دوم تولید گازهای صنعتی ، مخازن ذخیره آهن اسفنجی و مگامدول احیا مستقیم ستاره سیمین هرمز در ایام الله دهه فجر و همزمان با چهل و سومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و با حضور استاندار هرمزگان خبر داد .

مدیرعامل فولاد هرمزگان در تشریح این پروژه ها گفت :مدول سوم تولید آهن اسفنجی فولاد هرمزگان با ظرفیت تولید ۹۰۰ هزار تن در سال و با سرمایه گذاری حدود ۳۴۰۰ میلیارد تومان و در طی ۳۰ ماه به بهره برداری خواهد رسید

معروفخانی با اشاره به پروژه افزایش ۵۰۰ هزار تنی زیرسقف تختال که هم اکنون در حال انجام است ؛ اظهار داشت با بهره برداری از مدول سوم احیا در فولاد هرمزگان، ظرفیت تولید آهن اسفنجی در این شرکت به ۲ میلیون و ۵۵۰ هزار تن خواهد رسید و نیاز این شرکت به اصلی ترین ماده اولیه جهت تولید ۲ میلیون تن تختال در سال مرتفع خواهد شد. وی تاکید کرد این پروژه به صورت کامل با استفاده از توان پیمانکاران داخلی انجام خواهد شد. و سرمایه گذاری مورد نیاز این پروژه با استفاده از منابع داخلی شرکت فولاد هرمزگان صورت خواهد پذیرفت.

مدیرعامل فولاد هرمزگان در تشریح پروژه دیگری که عملیات احداث آن آغاز خواهد شد گفت : همزمان با احداث مدول سوم احیا مستقیم ، مخازن ذخیره آهن اسفنجی به ظرفیت ۳۰ هزار تن نیز احداث خواهد شد . این پروژه شامل احداث ۴ مخزن ۷۵۰۰ تنی و جمعاٌ با ظرفیت ۳۰ هزار تن با سرمایه گذاری حدود ۳۵۰ میلیارد تومان و در طی ۲۴ ماه به بهره برداری خواهد رسید. با بهره برداری از این پروژه دغدغه فولاد هرمزگان برای ذخیره سازی مناسب آهن اسفنجی برطرف و میزان کشش تولید فولادسازی به ویژه در زمانهای قطع گاز واحد احیاء مستقیم، به طور چشمگیری افزایش خواهد یافت. وی سرمایه گذاری در این پروژه را نیز با استفاده از منابع داخلی شرکت و انجام آن را با پیمانکاران داخلی خواند.

دکتر معروفخانی پروژه سوم را احداث واحد دوم تولید گازهای صنعتی با ظرفیت ۱۰ هزار نرمال متر مکعب بر ساعت اکسیژن عنوان کرد .

وی در تشریح این پروژه گفت : واحد دوم تولید گازهای صنعتی با ظرفیت ۱۰ هزار نرمال متر مکعب بر ساعت اکسیژن با سرمایه گذاری حدود ۸۰۰ میلیارد تومانی و در طی ۳۰ ماه به بهره برداری خواهد رسید.

دکتر معروفخانی با اشاره به به اینکه با بهره برداری از این پروژه ظرفیت تولید اکسیژن گازی در فولاد هرمزگان به ۱۷۰۰۰ نرمال مترمکعب بر ساعت خواهد رسید. اظهار داشت : با بهره برداری از این پروژه نیاز واحد فولادسازی به اکسیژن برای تولید ۲ میلیون تن اسلب در سال مرتفع خواهد شد. وی همچنین گفت این پروژه نیز مانند دو پروژه قبلی با سرمایه گذاری از منابع داخلی شرکت فولاد هرمزگان و استفاده از حداکثر ساخت داخل و با پیمانکاران داخلی ساخته خواهد شد.

مدیرعامل فولاد هرمزگان در ادامه به طرح فولاد سیمین هرمز با تولید ۱۰ میلیون تن فولاد به عنوان یکی از بزرگترین کارخانه های فولادی کشور اشاره کرد و گفت : فولاد هرمزگان در راستای ایفای نقش حداکثری در توسعه استان هرمزگان و تبدیل شدن این استان به قطب اصلی فولاد کشوربه عنوان یکی از شرکای بزرگ طرح تولید ۱۰ میلیون تن فولاد در شرکت ستاره سیمین هرمز مشارکت و سرمایه گذاری نموده است و با خرید ۳۰ درصد دیگر از سهام شرکت ۱۰ میلیون تنی ستاره سیمین در مهر ماه سال جاری ، با بیش از ۵۱ درصد، سهام دار اصلی این شرکت تازه تاسیس شده است که با راه اندازی آن استان هرمزگان به یکی از قطب های اصلی و محوری تولید فولاد در کشور تبدیل خواهد شد و اشتغال زایی چند هزار نفری را به همراه دارد.

وی در ادامه خبر از آغاز عملیات احداث فاز اول این طرح با ساخت مگا مدول احیا مستقیم با تولید ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تن آهن اسفنجی در سال خبر داد که همزمان با پروژه های توسعه ای فولاد هرمزگان ، کلنگ زنی خواهد شد.

دکتر معروفخانی از بهره برداری قریب القوع از پروژه های نصب لنسهای ساید وال کوره های قوس الکتریکی تا پایان سال جاری در فولاد هرمزگان خبرداد که با سرمایه گذاری ۱۶۰ میلیارد تومانی انجام گرفته و افزایش ۱۲۰ هزار تنی تولید را در پی خواهد داشت.

2

تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۱
شناسه مطلب : 40959
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی