کارخانه گندله‌سازی فولاد غدیر نی‌ریز کلنگ‌زنی شد
با حضور مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی کلنگ کارخانه گندله سازی فولاد غدیر نی‌ریز به زمین زده شد.

به گزارش  چیلان ،دکتر محسن مصطفی‌پور، مدیرعامل فولاد غدیر نی‌ریز با بیان اینکه در پنج ماه گذشته در مسیر تولید با مشکلات عدیده‌ای از جمله کمبود برق و گاز روبه‌رو بوده است، گفت: با این وجود طبق برنامه پیش رفتیم و حتی یک روز کارخانه دچار خاموشی نشده و با حداقل ظرفیت اما با راندمان بالا کار را پیش برده‌ایم.

مدیرعامل فولاد غدیر نی‌ریز با بیان اینکه تعمیرات سالانه را هم در کمتر از ۹ روز به اتمام رسانده‌ایم، گفت: به رغم اینکه تعمیرات در سنوات گذشته با تعلل مواجه شده بود، مجبور شدیم یک اوورهال دوسالانه را انجام دهیم که خوشبختانه در کمترین زمان ممکن و حدود ۲۵ هزار نفر-ساعت آن را عملیاتی و بار دیگر کارخانه را در مدار تولید قرار دادیم.

 

فصل توسعه پروژه‌ها در غدیر نی‌ریز

وی به بخش بازرگانی نیز اشاره کرد و گفت: به عنوان یک پیشرو در بورس شناخته شده‌ایم به طوریکه پس از ابلاغ وزارت صمت به طور پیوسته در بورس کالا فروش داشته ایم و در بخش خرید نیز خوشبختانه ۳۰۰ هزار تن گندله به صورت دپو شده داریم.

مصطفی‌پور با بیان اینکه هدف مدیران مالی فولاد غدیر شفافیت است، به بحث توسعه پروژه‌ها پرداخت و گفت: در حال حاضر، در کارگاه فولادسازی بیش از ۶۰۰ نفر مشغول به کار هستند که بی‌سابقه بوده و بنا داریم تا پایان خرداد ۱۴۰۱ به مرحله بهره برداری برسیم.

شروع به کار ساخت پساب فاضلاب صنعتی و اشتغال ۵۰ نفری در آن دیگر مسئله‌ای بود که وی بدان اشاره نمود اما مهمترین پروژه را گندله‌سازی خواند که در این روز با حضور مسئولان کلنگ‌زنی شد.

مصطفی‌پور در خصوص مسائل زیست محیطی و مسئولیت‌های اجتماعی نیز گفت: تمام تلاش خود را انجام می‌دهم تا رضایت عمومی را در منطقه ایجاد نمایم و در این رابطه با نمایش دادن پروژه بزرگ پارک آزادی وعده داد که به زودی دریاچه مصنوعی آن آبگیری شود.

حمایت از طرح توسعه غدیر

در ادامه این نشست، آیت الله سید مهدی فال‌اسیری پیشنهاد داد تا با سرمایه مردمی و تخصص فولادی‌ها به خصوص فولاد غدیر نی‌ریز، صنایع زیر دستی در کنار فولاد ایجاد گردد.

فرماندار نی‌ریز با بیان اینکه زنجیره فولاد با تلاش مدیرعامل فولاد غدیر در حال تکمیل است، عنوان کرد: از کارهای توسعه‌ای این کارخانه حمایت و در تأمین امنیت این پروژه‌ها همکاری لازم را خواهد نمود.

مراد هدایت ابراز امیدواری کرد که این مجتمع الگویی برای اشتغال در سطح استان باشد و با به کارگیری نیروهای بومی شهرستان و شهرهای همجوار راه خود را ادامه دهد.

نماینده مردم نی‌ریز، استهبان و بختگان هم با بیان تاریخچه احداث هفت مجموعه فولادی گفت: زمانی که مسئولیت نمایندگی مردم را به عهده گرفتم این کارخانه به صورت نیمه افراشته فعال بود و خمودی و واماندگی پیمانکاران را می‌شد کاملاً مشاهده کرد اما حالا به خوبی می‌بینید که چگونه در مسیر توسعه قرار دارد و به امید خدا فولادسازی در سال ۱۴۰۱ به نتیجه خواهد رسید.

 

کارخانه گندله‌سازی غدیر مشکل زیست‌محیطی ندارد

فرهاد طهماسبی به بحث آلایندگی کارخانه و اعتراض شورا و مردم قطرویه نیز اشاره کرد و گفت: ملاک، نظر کارشناسان زیست محیطی است که خوشبختانه نظر آنها مثبت بوده و شاهد احداث کارخانه گندله‌سازی هستیم اما درخواست من این است که از جدیدترین و به‌روزترین تجهیزات فیلترینگ استفاده کنید تا دغدغه زیست محیطی مردم به حداقل برسد.

سخنران پایانی جلسه مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر بود. دکتر سید امیرعباس حسینی با تمجید از عملکرد مدیرعامل فولاد غدیر نی‌ریز گفت: برنامه‌ ما این است که در سال ۱۴۰۴ سهمی برابر در حوزه صنعت، معدن، نفت و گاز داشته باشیم.‌

2

تاریخ انتشار : ۱۹ اسفند ماه ۱۴۰۰ ساعت ۰۸:۵۳
شناسه مطلب : 41437
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی