مجمع «فغدیر» ۱۷۰ تومان سود تقسیم کرد
مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان امروز تشکیل شد و به ازای هر سهم ۱۷۰ تومان سود نقدی تقسیم کرد.

به گزارش  چیلان ، مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان با حضور ۸۰ درصدی سهامداران برگزار شد.
مجمع “فغدیر” ۱۷۰ تومان به ازای هر سهم تقسیم کرد.
اسداله فرشاد، مدیر عامل شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان در خصوص برنامه ها و عملکرد شرکت گفت: کسب رکورد تولید ماهانه  ۸۸ هزار تن تولید آهن اسفنجی و اصول پیشرفت ۷۵ درصدی در پروژه افزایش ظرفیت کارخانه احیای مستقیم شرکت از ۸۰۰ هزار تن به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان با تکمیل شدن مرحله طراحی تدارک و تامین تجهیزات فاز دوم این پروژه در دستور کار است.
به گفته وی، پیشرفت بیش از ۷۳ درصدی در کارخانه گندله سازی بهاباد با ظرفیت تولید ۴ میلیون تن در سال یکی از دستاوردهای شرکت بوده است.
دستاوردهای “فغدیر” در سالی که گذشت
فرشاد گفت: آهن و فولاد غدیر ایرانیان مشارکت در افزایش سرمایه شرکت صنایع معدنی نوظهور بافق از مبلغ ۴۴ هزار میلیون ریال به مبلغ ۷۰۰ هزار میلیون ریال داشته است. همچنین، مشارکت با شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر در احداث مگامدول سوم و فولاد سازی و نورد پیوسته اسلب نازک با ظرفیت تولید سه میلیون تن در سال در دستور کار است.
به گفته وی، مشارکت در افزایش سرمایه شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر از مبلغ ۹۵ هزار میلیارد ریال به مبلغ ۴۵ هزار میلیارد ریال از دیگر دستاوردهای شرکت بوده است.

اکتشافات جدید در میشدوان و انومالی شمالی

وی با اشاره به اینکه در تلاش هستیم اکتشافات دیگری برای ایجاد ظرفیت بیشتر در بخش معدن انجام دهیم گفت: انجام اکتشافات تفصیلی و شروع استخراج در معادن میشدوان و آنومالی شمالی توسط شرکت صنایع معدنی نوظهور کویر بافق با ظرفیت معدن ۱۰۰ میلیون تن است و ۲۰۰ میلیون تن ذخیره دارد.
وی در خصوص پروژه بهاباد گفت: پیشرفت فیزیکی بیش از ۲۳ درصدی در پروژه احداث کارخانه کنسانتره سازی یک میلیون تنی شرکت صنایع معدنی عصر نوین بهاباد داشته ایم و امیدواریم هر چه زودتر به اتمام برسد.

در نیروگاه خورشیدی سرمایه گذاری می شود

وی گفت: در مجموعه غدیر برای تولید ۸۰۰ مگاوات انرژی خورشیدی سرمایه گذاری ها در حال انجام است. دغدغه قطع برق جدی است و در نظر داریم با سرمایه گذاری در انرژی های پایدار این دغدغه را مرتفع کنیم. مذاکراتی را با هلدینگ انرژی غدیر آغاز کردیم.
فرشاد افزود: در بودجه سال جدید محدودیت های ناشی از قطع برق در نظر گرفته شده است. شرکت بحران آب ندارد چون آب خلیج فارس به اردکان رسیده است. هزینه لجستیک در” فغدیر” کمتر از سایر شرکت های رقیب است. چراکه در فنس چادرملو قرار داریم.

استیل کورد در مدار عملیاتی، تا دو سال دیگر

وی با اشاره به پروژه های دیگر شرکت در فولاد شاهرود گفت: دو پروژه در فولاد شاهرود داریم که یکی از آنها خط تولید کلاف فولاد است و در بخش استیل کورد در تلاشیم در دوسال آینده بهره برداری برسد.

افزایش سرمایه داریم ..

مدیرعامل فغدیر در خصوص افزایش سرمایه شرکت گفت: یک برنامه افزایش سرمایه از محل سود انباشته و مانده سود امسال خواهیم داشت برای تامین مالی پروژها، که تا یکی دوماه آینده مجمع آن برگزار خواهد شد.

2

تاریخ انتشار : ۱۸ خرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۵۶
شناسه مطلب : 42595
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی