مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان‌همکاری فولاد مبارکه با نهادهای نظارتی/ بزرگ‌ترین انحراف در فولاد‌ انتصاب افراد فاقد تخصص در پست مدیریتی بود
مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با بیان اینکه تشخیص جرم و تخلف پرونده فولاد مبارکه در صلاحیت قوه قضائیه است، گفت: انتصاب افراد فاقد تخصص در مناصب مدیریتی بزرگ‌ترین انحراف در فولاد مبارکه بود که در 10 ماه اخیر تغییرات زیادی در مناصب مدیریتی انجام شد.

به گزارش  چیلان ،محمد یاسر طیب‌نیا ، در رابطه با گزارش تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از بررسی تخلفات صورت گرفته در دوره گذشته‌ِ مدیریت شرکت فولاد مبارکه در دولت قبل، اظهار داشت: شرکت فولاد مبارکه اصفهان موضع رسمی خود را در رابطه با این مسأله اعلام کرده است و قطعا هر گونه همکاری را با نهادهای نظارتی برای روشن شدن ابعاد این مساله انجام خواهد داد.

* تشخیص جرم و تخلف پرونده فولاد مبارکه در صلاحیت قوه قضائیه است

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان با بیان اینکه تشخیص جرم و تخلف هر مورد از این پرونده در صلاحیت قوه قضائیه است، اذعان داشت: گزارش کامل این موضوع با رأی نمایندگان ‌مجلس به قوه قضائیه ارجاع شده است، لذا بررسی این مساله بعد از این بر عهده قوه قضائیه است و باید توسط آن نهاد رسیدگی شود.

وی تأکید کرد: در مشی انقلابی‌گری هیچگونه تعارف و اغماضی در برخورد با فساد پذیرفته نیست، ولی اطلاق فساد به همه موارد مطرح شده در گزارش تحقیق و تفحص جای مداقه و بررسی بیشتری دارد.

طیب‌نیا با بیان اینکه این گزارش مربوط به دوره مدیریت شرکت فولاد مبارکه در دولت قبل است، افزود: با توجه به دغدغه‌ها و انتظارات مردم از دولت انقلابی، از زمانی که مسئولیت شرکت را بر عهده گرفته‌ایم درصدد اصلاح بوده‌ایم. تاکنون نیز اصلاحات بسیاری انجام شده، ضمن اینکه اولین تغییرات در دولت جدید تغییرات در شرکت فولاد مبارکه بود.

* انتصاب افراد فاقد تخصص در مناصب مدیریتی بزرگترین انحراف در فولاد مبارکه

وی بیان داشت: بر همین اساس تغییرات و اصلاحات انجام شده فولاد نیز در مورد افراد و فرآیندها با هدف حرکت در راستای سیاست‌های دولت در شفافیت و مبارزه با انحرافات بوده است. یکی از بزرگترین این انحرافات انتصاب افراد فاقد تخصص در مناصب مدیریتی بود که بر اساس رانت و سفارش سیاسیون انجام شده بود. موضوعی که می‌توانست نقطه آغاز انحراف باشد.

طیب‌نیا افزود: بررسی تغییرات بر اساس این شاخص در فولاد مبارکه طی ۱۰ ماه گذشته در حالی که هنوز گزارش تحقیق و تفحص در مجلس قرائت نشده بود، می‌تواند مؤید این موضوع باشد که هدف ما بازگرداندن این مجموعه عظیم به ریل اصلی خود و سپردن راهبری آن به افراد متخصص و متعهد بوده است.

‌طیب‌نیا با اشاره به اینکه شرایط شرکت فولاد مبارکه اصفهان در حال حاضر بسیار خوب است، بیان داشت: شرایط به لحاظ شاخص‌ها و رکوردهای تولید و حرکت پرشتاب پروژه‌های توسعه نسبت به روند قبل با وضعیت بسیار بهتری در حال انجام است به طوری که ضمن برجا گذاشتن ده‌ها رکورد تولید در چندماهه اول سال جاری بالغ بر ۱۰ درصد رشد میانگین در نواحی تولیدی نسبت به مدت مشابه سال قبل برجای گذاشته شده است.

* خبرهای خوب برای سهامداران فولاد مبارکه/ بازگشت به ریل افتخارآفرینی‌‌ها

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اصفهان بیان داشت: همچنین در بخش توسعه خبرهای خوبی برای سهامداران داریم که در آینده نزدیک در خصوص آنها نیز اطلاع رسانی خواهیم کرد؛ برنامه ما با افق روشنی که برای این مجموعه عظیم صنعتی متصوریم، بازگشت به ریل اصلی و افتخارآفرینی‌های همیشگی این شرکت است.

وی با تأکید بر اینکه شرکت فولاد مبارکه هر جا که لازم باشد با نهادهای نظارتی همکاری لازم را خواهد داشت، گفت: این موضوع مسأله جدیدی نیست و هر جا که سازمان بازرسی کل کشور و نهادهای نظارتی درخواست همکاری داشته‌اند ما با آنها به‌طور جدی همکاری کرده‌ایم زیرا حضور یک ناظر بیرونی را برای مجموعه خود فرصتی برای شناسایی شکاف‌های احتمالی می‌دانیم‌.

وی در ادامه افزود‌: تأیید یا رد گزارش تحقیق و تفحص مجلس نیازمند بحث‌های تخصصی و قضایی است. اعداد و ارقامی که بیان شده نیاز به بررسی دارد و عنوان تخلف دادن به همه موارد در رسانه‌ها، اخلاقاً و قانوناً نیاز به حجت دارد و در هر صورت مطابق با فرمایش رهبر معظم انقلاب، حتی پس از اثبات جرم نیز حفظ آبروی افراد لازم و ضروری است.

طیب نیا با اشاره به تعهد این شرکت در عمل به مسئولیت اجتماعی فولاد مبارکه گفت: در این دوره فولاد مبارکه با نگاه به مسئولیت اجتماعی عزم خود را برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان جزم کرده و نگاه ما این است که به جای مساعدت به ارگان‌های مختلف به دنبال اولویت بخشیدن به حمایت از طرح‌های دانش بنیان و طرح‌هایی که منافع عمومی در بردارند هستیم.

* ده‌ها تغییر در مناصب مدیریتی در گروه فولاد مبارکه در راستای صیانت از جریان تولید

مدیرعامل فولاد مبارکه بر ضرورت اهمیت جلوگیری از حاشیه‌ها و تاثیر مخرب آن بر جریان تولید تأکید کرد و گفت: از زمان سپرده شدن مسئولیت مدیریت فولاد مبارکه که قریب به ۱۰ ماه می‌شود، چند ده تغییر و جابه‌جایی در مناصب مختلف مدیریتی در گروه فولاد مبارکه را در فرایندی مستمر و البته آرام به جهت صیانت از جریان تولید، رقم زده‌ایم تا از پتانسیل افرادی که به سیاست‌های جدید متعهد بوده و همراهی لازم را دارند در کنار کارگران پرتلاش و جهادگران عرصه صنعت و خودکفایی کشورمان در فولاد مبارکه بهره ببریم.

طیب‌نیا با اشاره به موفقیت‌های مثال‌زدنی فولاد مبارکه در عرصه جهاد اقتصادی به ویژه در شرایط سخت تحریمی کشور به توزیع بیشترین‌ ارزش میزان‌ سود نقدی سهام توسط فولاد مبارکه در تاریخ بورس کشور و افزایش سرمایه ۸۰.۸۸ درصدی از محل سود انباشته و تقسیم بی‌سابقه ۴۹ هزار و ۸۱۰ میلیارد تومان سود، گفت: وجود و حفظ و صیانت از‌ چنین مجموعه‌ای، در شرایطی که بسیاری از مراکز و بنگاه‌ها زیان‌ده هستند و عملکرد مناسبی ندارند یک وظیفه ملی است چرا که این قبیل شرکت‌ها هستند که در کنار منافع اقتصادی و ثروت آفرینی به ترویج روحیه امید و نشاط و خودباوری در جامعه می‌پردازند و در این مجمع اخیر نیز عملکرد فولاد مبارکه در ثروت‌آفرینی و تقسیم سود موجبات رضایت و خوشحالی سهامداران پرشمار این شرکت را در برداشت.

وی اظهار داشت: ضمن تشکر از دغدغه نمایندگان درباره این سرمایه عظیم ملی‌، باید رسیدگی به آن توسط قوه قضائیه انجام شود. البته درخواست ما از رسانه‌های اصیل و حقیقت طلب به‌عنوان ارکان دغدغه‌مند این است که به گونه ای عمل کنند که زمینه سوءاستفاده دشمنان نظام از این مسائل فراهم نشود.

2

تاریخ انتشار : ۳۱ مرداد ماه ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۲۴
منبع : فارس
شناسه مطلب : 43880
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی