صادقیان، مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان خبر داد:افزایش ۴۶ درصدی درآمد عملیاتی فولاد اکسین خوزستان/ تغییر سیاست فولاد اکسین از فروش کارمزدی به مالکیتی/ خبرهای خوب مدیرعامل فولاد اکسین از تولید محصولات و گریدهای جدید
احمد صادقیان مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان درخصوص درآمد عملیاتی کارخانه در شش ماهه اول سال جاری خبر داد: بر اساس بودجه پیش بینی شده شرکت و شرایط بازار، نسبت به خرید مواد اولیه مورد نیاز و همچنین فروش محصولات فولادی برنامه ریزی های لازم صورت گرفت که علیرغم کاهش جهانی قیمت محصولات فولادی، قطعی برق کارخانه در تابستان و کاهش ساعت تولید، افزایش هزینه های پرسنلی و سایر مشکلات سنواتی، درآمد عملیاتی شش ماهه این شرکت نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشدی معادل ۴۶ درصد و نسبت به بودجه مصوب معادل ۳۷ درصد را نشان می دهد.

به گزارش  چیلان ،» احمد صادقیان مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان درخصوص درآمد عملیاتی کارخانه در شش ماهه اول سال جاری خبر داد: بر اساس بودجه پیش بینی شده شرکت و شرایط بازار، نسبت به خرید مواد اولیه مورد نیاز و همچنین فروش محصولات فولادی برنامه ریزی های لازم صورت گرفت که علیرغم کاهش جهانی قیمت محصولات فولادی، قطعی برق کارخانه در تابستان و کاهش ساعت تولید، افزایش هزینه های پرسنلی و سایر مشکلات سنواتی، درآمد عملیاتی شش ماهه این شرکت نسبت به دوره مشابه سال گذشته رشدی معادل ۴۶ درصد و نسبت به بودجه مصوب معادل ۳۷ درصد را نشان می دهد.
وی گفت: تغییر سیاست های کلان شرکت از فروش کارمزدی به مالکیتی و تنظیم بازار و استراتژی های جدید شامل افزایش فروش مستقیم، حذف واسطه ها، تغییر سبد محصولات به محصولات با ارزش افزوده بالاتر و انضباط مالی می توانند از عوامل بسیار مهم در تحقق این دستاورد باشد.

مدیر عامل شرکت فولاد اکسین خوزستان ادامه داد: وجود نیروی جوان و متخصص این شرکت در کنار موارد ذکر شده، از دیگر عوامل بسیار مهم در تحقق این امر بوده است.

افزایش ۲۴ درصدی سود ناخالص اکسین
صادقیان در ادامه افزود: بالطبع رشد حاصله ناشی از درآمد عملیاتی کارخانه، بهای تمام شده مواد اولیه خریداری شده نیز به نسبت مدت مشابه سال ۱۴۰۰ رشدی مشابه داشته است. از این رو سود ناخالص شرکت ۲۴ درصد افزایش یافته است و پیش بینی می شود بودجه ارائه شده تا پایان سال ۱۴۰۱ به طور کامل محقق گردد.

وی افزود: این درحالیست که بالغ بر ۹۰ درصد محصولات تولیدی این شرکت ورق های API و آلیاژی خاص با ارزش افزوده بالا بوده و به نسبت سال گذشته رشد مناسبی داشته است.

احمد صادقیان گفت: باتوجه به چشم انداز و استراتژی سازمان در سال جاری دو محصول جدید با گریدهای ۱۶Mo۳  جهت استفاده در مخازن دمای بالا و API۵L X۵۲ms مورد استفاده در خطوط انتقال نفت و گاز محیط ترش با موفقیت نورد آزمایشی و سپس تولید و تحویل مصرف کننده شده است و سایر گرید های جدید در دست بررسی و تحقیق و توسعه می باشد که به زودی اخبار خوبی از آنها منتشر خواهیم کرد.

مدیر عامل شرکت ادامه داد: محصولات جدید تولیدی در این شرکت تماماً وارداتی بوده که توسط متخصصان این شرکت در کشور بومی سازی شده اند که با این کار مقادیر قابل توجهی از خروج ارز جلوگیری شده است.

وی در پایان بیان کرد: علیرغم کاهش تعهدات ورق های API نسبت به سال های گذشته به دلیل اولویت بندی های حوزه وزارت نفت، فولاد اکسین خوزستان با استراتژی جدید فروش و بازاریابی در شرایط بحرانی بازار، توانسته است با منعطف کردن شرایط بازرگانی و مدل های قیمت گذاری برای ورق های تجاری و آلیاژی با ثبت سفارشات حداکثری پایداری تناژ خط تولید را تثبیت کند و جریان نقدینگی را در راستای دستیابی به اهداف مورد نظر تنظیم نماید.

 

2

تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۰۵
شناسه مطلب : 45275
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.