رفع کمبود ورق سرد در کشور با اجرای طرح‌های توسعه/ ۴۰ هزار تن تولید را به دلیل قطع برق از دست دادیم
غلامرضا خلیقی مدیرعامل شرکت فولاد غرب آسیا، در گفت‌وگو با چیلان با اشاره به اجرای طرح توسعه و رسیدن ظرفیت این کارخانه به یک میلیون تن گفت: امیدواریم با ظرفیت جدید شاهد کمبود ورق سرد در کشور نباشیم.

به گزارش  چیلان ، غلامرضا خلیقی مدیرعامل شرکت فولاد غرب آسیا، در گفت‌وگو با  چیلان  با اشاره به اجرای طرح توسعه و رسیدن ظرفیت این کارخانه به یک میلیون تن گفت: امیدواریم با ظرفیت جدید شاهد کمبود ورق سرد در کشور نباشیم.

به گفته مدیرعامل فولاد غرب آسیا، این شرکت با ظرفیت اسم در هشت ماه ابتدای سال فعالیت داشت اما ۴۰ هزار تن تولید را به دلیل قطع برق از دست داد.

وی افزود: با راه‌اندازی نیروگاه در فولاد غرب آسیا، امیدواریم تابستان سال آینده مشکل برق نداشته باشیم. جزئیات این طرح نیروگاهی در همایش_تخصصی_انرژی_در_صنعت_فولاد نیز اطلاع‌رسانی می‌شود.

این مدیر فعال فولادی همچنین نقدی به سیاست‌های تنظیم بازار وارد کرد و گفت: سیاست‌هایی که وزارت صمت برای کنترل بازار طرح‌ریزی کرده، شرایط را برای خرید و تامین مواد اولیه کارخانجاتی مثل ما با مشکل مواجهه کرده است. به گفته خلیقی، این‌گونه سیاست‌های اقتصادی منجر به از دست دادن ظرفیت تولید شرکت‌های فولادی و در نتیجه عدم تحقق رشد تولید می‌شود.

غلامرضا خلیقی 2

2

تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ماه ۱۴۰۱ ساعت ۰۷:۵۱
شناسه مطلب : 45770
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی