تولید فولاد با وجود چالش انرژی
مدیر عامل فولاد خوزستان گفت:بواسطه تعامل وزارتخانه‌های صنعت و نیرو و همچنین تجربه شرکت‌های فولادی‏‌, میزان توقف تولید فعالیت‌های فولادی به واسطه محدودیت‌های انرژی در سال جاری به کمتر از یک سوم سال قبل کاهش یافت.

به گزارش  چیلان ،امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد خوزستان با اعلام این خبر گفت: سال گذشته صنعت فولاد حدود ۱۲ میلیون تن و حدود ۶ میلیون دلار بواسطه محدودیت‌های برق تولید کمتری داشت‏.

مدیر عامل فولاد خوزستان با بیان اینکه کمتر از ۱۰ درصد برق مصرفی کشور به صنعت فولاد بر می‌گردد، افزود: مجموعه فولاد خوزستان در سال گذشته نزدیک به ۶۳۷ تن تولید را از دست داده بود، در حالی که در سال جاری ۲۳۷ تن یعنی یک سوم آن را از دست داد.

وی در ادامه گفت: صنعت فولاد برای جبران خسارت وارده از محدودیت‌های انرژی برنامه‌های مختلفی از جمله توافق احداث ۱۰ هزار مگا وات نیروگاه با وزارت نیرو را دارد.

مدیر عامل فولاد خوزستان افزود: ما هم یک نیروگاه ۵۲۰ مگا واتی را از سال گذشته در دستور کار قرار داده ایم.

ابراهیمی با اشاره به اینکه گاز در صنعت فولاد نه خوراک محسوب می‌شود و نه سوخت، گفت: گاز در صنعت فولاد به عنوان تکنولوژی و مزیت سرمایه گذاری محسوب می‌شود، اما متاسفانه در فصل سرد سال با محدودیت گازی مواجه می‌شویم.

وی ادامه داد: بواسطه این محدودیت تولید آهن اسفنجی به یک چهارم کاهش پیدا کرده که باید راهکاری مناسب برای در نظر گرفته شود.

مدیر عامل فولاد خوزستان گفت: حدود ۱۵ طرح به ارزش ۲۰ هزار میلیارد ریال در حوزه ذخیره انرژی در مجموعه فولاد خوزستان برنامه ریزی شده تا این محدودیت‌ها مانعی برای تولید نشود.

2

تاریخ انتشار : ۷ دی ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۵:۱۷
شناسه مطلب : 46425
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی