کاهش حدود ۱۰۰۰ تومانی قیمت آهن اسفنجی با تدبیر ایمیدرو/ نتیجه معاملات آهن اسفنجی در بورس کالا
شنبه اول بهمن ماه 1401، بورس کالا میزبان عرضه 37000 تن آهن اسفنجی بود که کل این عرضه ها مورد معامله قرار گرفت. امروز با توجه به حجم کم عرضه به دلیل تداوم محدودیت های گازی، میزان تقاضا برای آهن اسفنجی حدود 2.6 برابر حجم عرضه آن بود.

به گزارش  چیلان ، شنبه اول بهمن ماه ۱۴۰۱، بورس کالا میزبان عرضه ۳۷۰۰۰ تن آهن اسفنجی بود که کل این عرضه ها مورد معامله قرار گرفت. امروز با توجه به حجم کم عرضه به دلیل تداوم محدودیت های گازی، میزان تقاضا برای آهن اسفنجی حدود ۲.۶ برابر حجم عرضه آن بود.

عرضه آهن اسفنجی که به دلیل قطعی گاز تعداد زیادی از کارخانجات تولیدکننده آهن اسفنجی، پس از حدود یکماه در هفته گذشته از سرگرفته شده، هنوز تا حجم عرضه ابلاغی وزارت صمت فاصله زیادی دارد!

قیمت میانگین موزون هر کیلو آهن اسفنجی در معاملات اخیر به ۱۱۶۵۴تومان رسید که ۷ درصد (حدود ۹۴۰ تومان) کمتر از قیمت کشف شده هفته قبل است.
دلیل اصلی کاهش قیمت میانگین معاملات امروز آهن اسفنجی، معاملات آهن اسفنجی میانه با عرضه سلف توسط ایمیدرو بود که در قیمت پایه حدود ۹ هزار تومان انجام شد. موعد تحویل این معامله، ۲۰ اسفندماه است که انتظار می رود محدودیت های گازی تا آن موقع مرتفع شده و تلاطم بازار فولاد از این بابت کمتر شود.

در جدول زیرنتایج معاملات امروز آهن اسفنجی قابل مشاهده است.

photo ۲۰۲۳ ۰۱ ۲۱ ۱۷ ۴۲ ۲۴

2

تاریخ انتشار : ۱ بهمن ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۸:۱۳
شناسه مطلب : 47088
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی