مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در آیین رونمایی از ورق زنگ‌نزن:تولید محصولات جدید و با ارزش افزوده بالا از اهداف اصلی فولاد مبارکه است
محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در آیین رونمایی از ورق زنگ‌نزن گفت:فولاد مبارکه به‌عنوان یک مجموعه پیشران، نیاز کشور را پیش از هر چیز تشخیص می‌دهد و تامین می‌کند.

به گزارش  چیلان ،محمدیاسر طیب‌نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در آیین رونمایی از ورق فولاد زنگ‌نزن تولید شده در این مجتمع اظهار کرد: در ابتدای سال جاری با نامگذاری از سوی رهبر انقلاب با شعار تولید، دانش‌بنیان و اشتغال آفرین؛ فولاد مبارکه برنامه‌هایی را از قبل در این زمینه برنامه‌ریزی کرده بود.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: فولاد مبارکه به عنوان مجموعه‌ای پیشران به دنبال تشخیص نیاز کشور بوده و همواره به الزامات رشد اقتصادی تأکید دارد. بهبود محیط کسب و کار، رقابت‌پذیر کردن کالا و خدمات و بسیاری از رویکردهای دیگر که مد نظر رهبر انقلاب بوده را پیگیری کرده و به سرانجام رسانده است.

طیب نیا تصریح کرد: فولاد مبارکه شبکه‌ای از ۳۵۰۰ کارگاه، تأمین‌کننده و شرکت‌های دیگر را تحت پوشش دارد در حالی که با محدودیت‌های زیادی در زمینه انرژی روبرو بوده و با استفاده از ظرفیت‌های موجود رکوردهای خوبی را در تولید فولاد خام به ثبت رسانده است.

وی ادامه داد: فولاد مبارکه تلاش کرده تا با رشد ۲۰ درصدی در زمینه تولید، نقش خود را در ارتقاء جایگاه ایران به خوبی ایفا کند.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه افزود: این شرکت فولادی برای کنترل بازار ۱۸ درصد افزایش عرضه داشته است و امیدواریم تا پایان سال رکوردهای قبلی را جابجا کند.

طیب نیا خاطرنشان کرد: با چشم‌اندازی که فولاد مبارکه تعریف کرده قرار است در گام دوم انقلاب، به الگوی ملی بنگاه‌داری تبدیل شود و نام این شرکت همواره در دنیا در کنار نام ایران به عنوان شرکتی پیشتاز نام برده شود.

با افزایش بهره‌وری و تملک تا افق ۱۴۱۰ به بیش از ۱۸ میلیون تن تولید فولاد در کشور می رسیم

وی بیان کرد: با افزایش بهره‌وری و تملک تا افق ۱۴۱۰ قرار است به بیش از ۱۸ میلیون تن تولید فولاد در کشور برسیم که در این زمینه پروژه‌هایی زیادی تعریف شده تا در نهایت محصولات با ارزش افروده بالا را به بازار ارائه کنیم.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه گفت: فولاد مبارکه افتخار داد که در کاهش مصارف انرژی و آب اقدامات قابل توجهی را انجام داده و در دنیا جزء کشورهای پیشتاز در این زمینه است و در همین راستا تا ۲ سال آینده برداشت آب خام از رودخانه به صفر می‌رسد.

طیب نیا افزود: برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و در حوزه محیط زیست ۲.۳ میلیارد دلار پروژه در دست اقدام است و امروز فولاد مبارکه به عنوان الگوی صنعت سبز تبدیل شده و بسیاری از مسئولین کشور نیز به آن اذعان کردند.

وی خاطرنشان کرد: چیزی که کشور به آن نیاز دارد و باید در دهه جاری در این زمینه قدم برداریم، افزایش تولید محصولات با ارزش افزوده بالا است. امروز حدود ۶۵ درصد کل ظرفیت‌های کشور در جال استفاده است و این در حالی است که فولاد مبارکه با ظرفیت بالایی در حال کار است.

فولاد مبارکه امسال ۲۰ محصول جدید را روانه بازار کرد

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه ادامه داد: امسال فولاد مبارکه ۲۰ محصول جدید را روانه بازار کرد که ورق‌های زنگ‌نزن، الکتریکی و… از این جمله است.

طیب نیا تصریح کرد: محصولی که تولید شده، فولاد زنگ‌نزن با عرض ۱۰۰۰ میلی متر است که این اتفاق بدون حضور کارشناسان خارجی رقم خورده و این در حالی است که کمتر از ۱۰ کشور در دنیا این ورق را تولید می‌کند که این کار با ابداعاتی که همکاران ما در فولاد مبارکه انجام شده توانسته‌اند این کار بزرگ را انجام دهند. امیدواریم در آینده با تولید گریدهای دیگر نیاز کشور را در این زمینه کامل کنیم.

وی افزود: در کشورهای توسعه یافته به ازای هر نفر حدود ۱۵ کیلوگرم را استفاده می‌کنند و امیدواریم با تولید انبوه این محصول بتوانیم در سال‌های آینده ۲۰۰هزار تن از این محصول را تولید کنیم تا نیاز کشور در این زمینه تأمین شود.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه اظهار کرد: فولاد مبارکه بیش از ۱۰۰هزار قطعه، تجهیز و ماده را بومی‌سازی نموده که با تولید این میزان، فولاد مبارکه بیش از ۹۰ درصد به خودکفایی رسیده است. هم در حوزه محصولات، هم درحوزه‌های دیگر با سرمایه‌گذاری فولاد مبارکه بر روی دانش‌بنیان‌ها، اصفهان به قطب زیست‌بوم فناوری و نوآوری تبدیل شود.

طیب نیا گفت: فولاد مبارکه بیش از ۱۰۰۰ نفر را تا پایان سال به استخدام شرکت در آورده و در زمینه دانش‌بنیان ۲۰۰۰نفر و در زمینه مشاغل دیگر ۷۰۰۰نفر به کارگیری می‌کند تا در این زمینه نیز مسئولیت‌های اجتماعی خود را انجام دهد.

photo ۲۰۲۳ ۰۲ ۰۲ ۱۹ ۳۷ ۲۵

2

تاریخ انتشار : ۱۳ بهمن ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۹:۴۹
شناسه مطلب : 47485
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی