رکوردشکنی تولید سالانه آهن اسفنجی و شمش فولاد در چادرملو
شرکت معدنی و صنعتی چادرملو طی 11 ماهه سال جاری موفق شد با دست یابی به بالاترین میزان تولید شمش فولادی و آهن اسفنجی از بدو شروع فعالیت این دو واحد صنعتی، رکورد تولید 12 ماهه سال 1400 را در 11 ماهه امسال جا به جا کند.

به گزارش  چیلان ، شرکت معدنی و صنعتی چادرملو طی ۱۱ ماهه سال جاری موفق شد با دست یابی به بالاترین میزان تولید شمش فولادی و آهن اسفنجی از بدو شروع فعالیت این دو واحد صنعتی، رکورد تولید ۱۲ ماه سال ۱۴۰۰ را در ۱۱ ماه امسال جا به جا کند.

چادرملو در ۱۱ ماهه امسال با تولید ۱ میلیون و ۷۹ هزار تن شمش فولادی و ۱ میلیون و ۴۵۱ هزارتن آهن اسفنجی توانست به میزان ۱۲ ماهه سال گذشته، این محصولات را تولید کند .

این در حالی است که چادرملو در سال جاری نیز با محدودیت های ناشی از قطع برق و گاز و کاهش قیمت های جهانی مواجه بوده است ، اما به نظر می رسد این شرکت با برنامه ریزی صحیح و بهبود فرآیندها توانسته است علاوه بر رکورد شکنی و افزایش بهره وری در زنجیره تولید، بالغ بر ۳۷۱ هزار میلیارد ریال درآمد نیز شناسایی کند .

پیش بینی ها از عملکرد این شرکت بورسی نشان می دهد تا پایان امسال با شکستن سقف تولیدات خود در زنجیره فولاد، بتواند سودآوری قابل قبولی را برای سال مالی ۱۴۰۱ نصیب سهامداران خود کند.

گفتنی است در حال حاضر چادرملو با پیش بینی سرمایه گذاری بیش از ۴ میلیارد یورو، چندین طرح توسعه را در دست اقدام دارد و در مجمع فوق العاده هفته گذشته این شرکت سهامداران حقیقی و حقوقی برای جبران هزینه های بخشی از این طرح ها با افزایش سرمایه کچاد از مبلغ ۱۱۹ هزار میلیارد ریال به ۲۷۱ هزار ۵۰۰ میلیارد ریال موافقت کردند .

2

تاریخ انتشار : ۱۰ اسفند ماه ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۵۵
شناسه مطلب : 48230
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی