مدیرعامل فولاد خرمدشت تاکستان در گفت وگو با چیلان:چرا دولت از صادرکنندگان حمایت نمی‌کند؟
مجید سعیدیان، مدیرعامل فولاد خرمدشت تاکستان در گفت وگو با چیلان اظهار کرد: متاسفانه دولت در سال جاری برخلاف خواست تولیدکنندگان، نرخ برق، گاز و حقوق پرسنل را اضافه کرده است و ما نیز قبول کرده ایم ولی مشکلات برای تولیدکننده به همین مقدار ختم نمی شود.

به گزارش  چیلان ، مجید سعیدیان، مدیرعامل فولاد خرمدشت تاکستان در گفت وگو با  چیلان  اظهار کرد: متاسفانه دولت در سال جاری برخلاف خواست تولیدکنندگان، نرخ برق، گاز و حقوق پرسنل را اضافه کرده است و ما نیز قبول کرده ایم ولی مشکلات برای تولیدکننده به همین مقدار ختم نمی شود.

برای مثال مشکلات خیلی زیادی در حوزه صادرات در رابطه با اختلاف بین ارز آزاد و نیمایی و همچنین بازار متشکل ارزی داریم. متاسفانه این اختلاف ارز بسیار به ما آسیب زده است و به نظر می‌رسد دولت از واردکنندگان بیشتر از صادرکنندگان حمایت می کند.

وی افزود: امسال چالش انرژی نیز ابعاد جدیدتری پیدا کرد به گونه ای که ما از تابستان بحث  قطعی برق را داشتیم و مجبور شدیم با یک سوم ظرفیت خود تولید کنیم. در این وضعیت عدم تولید بخاطر قطع برق، مشتری‌های صادراتی خود را هم از دست دادیم و در زمستان نیز با قطعی گاز مواجه بودیم که ضربه سنگینی به بازارهای صادراتی وارد کرد.

به گفته سعیدیان، روند ادامه دار قطعی گاز در سال آینده سبب کاهش تولید خواهد شد و ما را مجبور به این می‌کند تا ضرر و زیان خود را به صورت دیگری تامین کنیم؛ همچنین مجموعه را در حاشیه ضرر قرار می‌دهد و در نهایت متاسفانه منجر به تعطیلی کارخانه نیز خواهد شد.

2

تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ماه ۱۴۰۱ ساعت ۰۹:۵۶
شناسه مطلب : 48372
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی