کارنامه‌‌ای موفقیت‌آمیز در سال تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفریندست یابی به بالاترین میزان تولید و فروش در شرکت ورق‌ خودرو چهارمحال و بختیاری
کارکنان شرکت ورق‌ خودرو چهارمحال و بختیاری در سال 1401 که به نام «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین» مزین شده بود، علی رغم محدودیت های موجود در حوزه برق و گاز با ثبت رکوردهای متعدد کارنامه‌ای درخشان و موفقیت‌آمیز به ثبت رساندند.

به گزارش  چیلان ،جهادگران شرکت ورق‌ خودرو چهارمحال و بختیاری در سال ۱۴۰۱ که به نام «تولید؛ دانش بنیان و اشتغال آفرین» مزین شده بود، علی رغم محدودیت های موجود در حوزه برق و گاز با ثبت رکوردهای متعدد کارنامه‌ای درخشان و موفقیت‌آمیز به ثبت رساندند.
مدیرعامل شرکت ورق‌ خودرو چهارمحال و بختیاری بابیان این‌که در تاریخ بهره‌برداری این شرکت در سال ۱۴۰۱ بیشترین میزان تولید و فروش شرکت به ثبت رسیده است، از همدلی و همت قابل‌تقدیر کارکنان تلاشگر شرکت، برنامه‌ریزی و راهبرد مؤثر و حمایت‌های شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان اصلی‌ترین عوامل کسب این توفیقات نام برد.
*حفظ جایگاه شرکت در زنجیره ارزش فولاد کشور*
حمید شجاعی تلاش جمعی مدیریت و کارکنان برای حفظ جایگاه شرکت در زنجیره ارزش فولاد کشور و تداوم حرکت شرکت در مسیرتعالی سازمانی را از مهم‌ترین راهبردهای شرکت ورق‌ خودرو چهارمحال و بختیاری در سال پیش رو اعلام و اظهار کرد: ادامه روند عملکرد موفقیت‌آمیز شرکت مستلزم تلاش بیشتر و برنامه‌ریزی دقیق‌تر، تعامل مطلوب با مشتریان و ذی‌نفعان و توجه هرچه بیشتر به نیاز بازار و حمایت‌های بی‌دریغ شرکت فولاد مبارکه به عنوان شرکت مادر است که به یقین این امر در سایه الطاف الهی و همت همکاران و عوامل یاد شده محقق خواهد شد.
مدیرعامل شرکت ورق‌ها خودرو چهارمحال و بختیاری با تاکید بر این که سال جدید مطمئنأ برای این شرکت توأم با توفیقات روزافزون خواهد بود، در تشریح دستاوردهای شرکت در سال ۱۴۰۱ افزود: رکورد قبلی فروش شرکت از ابتدای بهره‌برداری تاکنون، مربوط به سال ۱۳۹۹ با مقدار ۲۴۱ هزار تن بوده که در سال جاری با *رشد ۲۰ درصدی به ۲۹۰ هزار تن* افزایش یافت.
 *اختصاص ۵۰ درصد کل فروش محصولات به گِرید ویژه مورداستفاده در صنایع خودروسازی و لوازم‌خانگی*
شجاعی بابیان این‌که در سال ۱۴۰۱ تولید محصولات با ارزش‌افزوده بالا در دستور کار قرارگرفته بود، گفت: ۵۰ درصد کل فروش محصولات رقمی معادل ۱۴۷ هزار تن به گرید ویژه مورداستفاده در صنایع خودروسازی و لوازم‌خانگی کشور اختصاص یافت که خوشبختانه دریافت پاسخ مثبت تست‌های آزمایشگاهی گروه صنعتی ایران خودرو به نمونه‌های ارسالی ورق های استحکام بالای ویژه استفاده بدنه نمایان خودرو(mc) از موفقیت‌های مهم کسب شده درسال ۱۴۰۱ بوده است.
به گفته مدیر عامل شرکت ورق خودرو چهارمحال و بختیاری به دلیل کیفیت بالای محصولات، این شرکت با صادرات حدود ۱۶ هزارتن محصولات کیفی در بازارهای اروپایی و خاورمیانه حضوری موفق در بازارهای بین المللی را تجربه کرده است.
وی از تولید گرید ویژه جدید در شرکت ورق خودرو چهارمحال وبختیاری خبرداد و پیرامون خواص مکانیکی و ویژگی های این گرید افزود: فولاد spfc340 از گروه فولادهای استحکام بالا (مطابق با استاندارد jis ژاپن) با قابلیت فرم پذیری بالا و استحکام تسلیم حداقل ۱۷۵ مگاپاسکال و استحکام کششی حداقل ۳۴۰ مگاپاسکال می باشد. این فولادها در بدنه خودرو در اجزای استراکچری(ساختاری) خودرو کاربرد دارند و برای اولین بار با همکاری شرکت فولاد مبارکه از طریق تامین ورق فول هارد و در شرکت ورق خودرو چهارمحال درحال تولید هستند.
 *عملکرد مؤثر شرکت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی در سال ۱۴۰۱*
حمید شجاعی در بخش دیگری از سخنان خود به عملکرد مؤثر شرکت در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی در سال ۱۴۰۱ اشاره و در همین زمینه گفت: برخی از این اقدامات عبارت‌اند از: خرید قطعه زمین موردنیاز احداث ساختمان پلی کلینیک تأمین اجتماعی شهرستان بروجن، مشارکت در ساخت مدرسه نه کلاسه در شهر سفیددشت، کمک به نهادهای حمایتی شهرستان بروجن، مساعدت در جهت تسریع پروژه‌های عمرانی شهرستان بروجن و… .
 *هدف‌گذاری شرکت ورق‌های فولادی چهارمحال و بختیاری برای تولید ۳۰۰ هزار تن ورق گالوانیزه در ۱۴۰۲*
بنابراعلام مدیرعامل شرکت ورق‌ خودرو چهارمحال و بختیاری این شرکت تولید ۳۰۰ هزار تن ورق گالوانیزه در ۱۴۰۲ را ترسیم هدف‌گذاری نموده است که به همین منظور افزایش بهره‌وری کارکنان و خط تولید، کاهش توقفات و طرح‌های توسعه ازجمله طرح بسته‌بندی اتوماتیک و سرباره گیری رباتیک و همچنین بهبود و گسترش خدمات در حوزه نیروی انسانی شرکت ازجمله بیمه‌های تکمیلی والدین کارکنان و ایجاد نظام‌های انگیزشی در دستور کار قرارگرفته است.
*استفاده از تمام ظرفیت‌ها و توان شرکت در راستای تولید*

مدیرارشد این کارخانه نیز خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۱ با وجود تمامی محدودیت‌های انرژی، از تمامی ظرفیت‌ها و توان شرکت در راستای تولید و بهره‌برداری حداکثری استفاده شده است و با همت همکاران توانستیم رکوردهای متعدد تولید را ثبت نماییم.
نوید ایزدی د‌ر خصوص رکوردها و دستاوردهای حوزه تولید این شرکت در سال ۱۴۰۱ چنین گفت: بالاترین رکورد تولید سالانه شرکت مربوط به سال ۱۳۹۹ و به میزان ۲۴۹ هزار تن انواع محصولات گالوانیزه بود که با تلاش جمعی کارکنان در سال ۱۴۰۱ این میزان به ۲۵۳ هزار تن ثبت گردید که از مهم‌ترین دلایل این افزایش تولید می‌توان به انگیزه بالای کارکنان و کسب رکوردهای ماهانه در فروردین ماه با تولید ۲۶۸۱۲ تن و ۱۴ بهمن ماه با ثبت رکورد ۲۷۰۰۸ تن اشاره کرد.
مدیرارشد شرکت ورق‌ خودرو چهارمحال و بختیاری تصزیح کرد: این رکوردها و افتخارات در حالی در سال ۱۴۰۱ حاصل شد که زمان در اختیار بودن خط (io) نسبت به سال ۱۴۰۰ به مقدار ۴۰ روز کمتر بوده که عمده این توقعات مربوط به عدم وجود کلاف فول هارد، قطعی و محدودیت گاز و برخی عوامل دیگر بوده است. بدیهی است با رفع این محدودیت‌ها و انگیزه بالای کارکنان در سال جدید شاهد ثبت افتخارات ارزشمندتری در این شرکت خواهیم بود.

2

تاریخ انتشار : ۱ فروردین ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۴۰
شناسه مطلب : 48768
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی