مدیرعامل شرکت آلومینای ایران پیشنهاد داد: آلومینای ایران ، آماده ارائه خدمات جذاب برای فعال کردن معادن کوچک
شرکت آلومینای ایران تنها تولیدکننده پودر آلومینا در خاورمیانه است که محصول نهایی آن به عنوان ماده اولیه چهار واحد تولیدی از جمله ایرالکو، المهدی، سالکو و نیز تولید شمش در جاجرم به مصرف می‌رسد.

به گزارش  چیلان  ، محمدرضا پیرحسینلو در نشست هم‌اندیشی و رفع مشکلات و تسهیل فرایند ارتباطات تامین‌‌کنندگان بوکسیت بخش خصوصی، بیان کرد: این شرکت آماده ارائه خدمات جذاب برای فعال کردن معادن کوچک بوکسیت کشور است.

وی ادامه داد: یکی از اهداف مهم مشارکت با بخش خصوصی، فعال کردن معادن کوچک و اشتغال و آبادانی در مناطق کم‌برخوردار است.

شرکت آلومینای ایران برای دستیابی به این موضوع، ارائه کمک‌های فنی و تخصصی در بخش اکتشاف از جمله خدمات فنی و مهندسی و آنالیز رایگان نمونه‌ها به معدنکاران بخش خصوصی را پیشنهاد می‌کند. با توجه به انجام آنالیز‌گیری مواد اولیه از طریق دریافت آنالیز در معدن مبدا، این شرکت همواره آمادگی بازدید و نمونه‌‎گیری از معادن بخش خصوصی را دارد.

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران با اشاره به درخواست همکاری از معادن بوکسیت کشور برای تامین این محصول، تصریح کرد: شرکت آلومینای ایران با هدف تامین زیرساخت معادن بخش خصوصی از طریق واحد زیرساخت‌های ایمیدرو، آمادگی توسعه زیرساخت‌های این معادن از جمله برق، آب، جاده‌سازی و… برای معدنکاران بخش خصوصی را دارد.

پیرحسینلو ابراز کرد: در این راستا، با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان‌ها مکاتبه انجام شده است. همچنین شرکت آلومینای ایران با هدف تسهیل ارتباط معادن بخش خصوصی با نهادهای حاکمیتی، آمادگی اقدام لازم برای رفع مشکلات بین معادن بخش خصوصی طرف قرارداد با نهادهای حاکمیتی را دارد.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی (مشتمل بر ۱۲ شرکت طرف قرارداد در استان‌های مختلف)، ۱۰ درصد نیاز بوکسیت مجتمع آلومینای ایران را تامین می‌کند، اظهار داشت: بقیه نیاز این شرکت، از معادن تحت پوشش برداشت می‌شود. خرید بوکسیت بخش خصوصی از چند سال گذشته در حال انجام است.

photo ۲۰۲۳ ۰۵ ۰۱ ۱۲ ۰۱ ۵۲

2

تاریخ انتشار : ۱۱ اردیبهشت ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۵۵
شناسه مطلب : 49382
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی