با حضور مدیر عامل آلومینای ایران انجام شد ؛استارت عملیات نیروگاهی شرکت آلومینای ایران
شروع عملیات اجرایی تولید همزمان برق و بخار (نیروگاه) اختصاصی شرکت آلومینا به ظرفیت ۱۸۰ مگاوات با حضور مدیرعامل محترم این مجموعه کلید خورد.

به گزارش  چیلان ، به نقل از روابط عمومی و امور اجتماعی شرکت آلومینای ایران شروع عملیات اجرایی تولید همزمان برق و بخار (نیروگاه) اختصاصی شرکت آلومینا به ظرفیت ۱۸۰ مگاوات با حضور مدیرعامل محترم این مجموعه با پیاده سازی UTM نقاط و تسطیح حریم نیروگاهی کلید خورد.

مهندس شه بخش بیان کرد : پروژه‌های نیروگاهی شرکت آلومینا با مدیریت اجرایی کارشناسان خبره مجموعه در قالب دو طرح نیروگاهی ( نیروگاه حرارتی ۱۸۰ مگاواتی در دو فاز ۹۰ مگاواتی و نیروگاه خورشیدی ۳۰ مگاواتی در سه فاز ۱۰ مگاواتی )  بعنوان توسعه زیرساخت‌های شرکت آلومینا به منظور تامین انرژی برق ، مشکل قطعی و کاهش اجباری مصرف برق در طول سال که باعث کاهش تولید می‌شود را برطرف و بخار مورد نیاز واحدهای عملیاتی سایت را تامین می‌کند.

وی افزود: همچنین این نیروگاه زیرساخت‌ اساسی برای رشد و توسعه صنایع تولید آلومینا و آلومینیوم و سایر صنایع پایین دستی را فراهم خواهد نمود.

مدیرعامل شرکت آلومینای ایران همچنین خاطرنشان کرد: کلیه مجوزهای لازم جهت احداث نیروگاه خورشیدی اخذ شده، اسناد مناقصه تهیه و با اعلام آمادگی سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی بررسی‌های لازم جهت انتخاب سرمایه‌گذار توانمند در دست اقدام می‌باشد.

شه بخش تأکید کرد: اکثر مجوزهای لازم برای نیروگاه حرارتی اخذ شده و برای نهایی نمودن مجوزهای باقیمانده جلسات نهایی با سازمان‌های مربوطه هفته آینده برگزار می‌گردد.

وی در پایان اظهار کرد : در همین راستا نیز جهت احداث نیروگاه حرارتی شش گروه سرمایه‌گذار مستندات لازم را ارائه که طی ارزیابی کیفی صورت گرفته چهار گروه امتیاز لازم را برای شرکت در مناقصه کسب نمودند و با توجه به نهایی نمودن اسناد مناقصه امیدواریم بتوانیم حداکثر تا پایان ماه آینده سرمایه‌گذار و پیمانکار برنده مناقصه را مشخص و مراحل اجرایی توسط پیمانکار آغاز شود.

photo 2023 08 04 23 28 52

2

تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۴۷
شناسه مطلب : 52551
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی