ایمیدرو تشکیل صندوق سرمایه گذاری کالا بر مبنای فولاد و مس را کلید زد
ایمیدرو تشکیل صندوق سرمایه گذاری کالا بر مبنای فولاد و مس را کلید زد.

به گزارش  چیلان ، رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: ایمیدرو به منظور جذب نقدینگی از سطح جامعه، هدایت منابع به سمت تولید و اشتغالزایی و امکان سرمایه گذاری عموم مردم در کالا‌های پایه؛ تشکیل صندوق‌های سرمایه گذاری چند کالایی (ETC) را در دستور کار قرار داده است.

امیر خرمی شاد در آستانه “دهه تولید و تجارت”، افزود: یکی از مهمترین نکات برای عمق بخشیدن به بازار‌های مالی، امکان انجام معاملات ثانویه است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: با توجه به محدودیت قانونی درباره مالیات بر ارزش افزوده در کالا‌ها به جز طلا؛ تشکیل صندوق‌های سرمایه گذاری بهترین الگو به منظور دستیابی به این اهداف است.

وی با بیان اینکه این صندوق، خود خریدار گواهی‌های سپرده کالایی از قبیل مس، فولاد، آلومینیوم و یا سایر فلزات و محصولات معدنی خواهد بود، گفت: در این زمینه دو شرکت فولاد مبارکه اصفهان و ملی صنایع مس ایران اقدام به گذراندن مراحل قانونی برای تاسیس ۲ صندوق سرمایه گذاری چندکالایی منبع پایه کرده اند.

خرمی شاد افزود: برنامه اولیه برای عرضه کالا در این صندوق‌ها معادل ۳۰ هزار تن کاتد مس و ۵۰۰ هزار تن فولاد با ارزش حدودی ۶۰۰ میلیون دلار (بیش از ۲۴ هزار میلیارد تومان) پیش بینی شده است.

2

تاریخ انتشار : ۲۹ خرداد ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۷:۰۲
شناسه مطلب : 50756
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی