روایت آماری چیلان از صادرات و واردات فولاد در هشت ماه گذشته:صادرات هشت ماهه آهن و فولاد ایران به بیش از ۸ میلیون تن رسید/ جزئیات کامل صادرات و واردات فولاد، محصولات فولادی و آهن اسفنجی+ جدول
براساس آخرین آماری که انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران منتشر کرده، صادرات محصولات میانی زنجیره در هشت ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 7.4 درصد افزایش یافته است.

به گزارش    چیلان   ، بنا به تازه‌ترین گزارش آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، مجموع صادرات فولاد ایران (فولاد میانی و محصولات فولادی) در هشت ماهه سال جاری، ۷ میلیون و ۵۸ هزار تن بوده که با احتساب صادرات ۱ میلیون و ۹۵ هزار تن آهن اسفنجی، صادرات آهن و فولاد ایران به بیش از ۸ میلیون تن رسیده است.

وضعیت صادرات فولاد میانی

در ۸ ماهه سال جاری، صادرات فولاد میانی کشور، ۴ میلیون و ۹۰۸ هزار تن بوده که این رقم افزایش ۷.۴ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می‌دهد.

از صادرات فولاد میانی، سهم صادرات بیلت و بلوم در هشت ماهه سال ۱۴۰۲، ۳ میلیون و ۴۱۸ هزار تن و سهم صادرات اسلب، ۱ میلیون و ۴۹۰ هزار تن بوده است.

در ۸ ماهه سال جاری، صادرات اسلب افزایش ۳۷.۶ درصدی را تجربه کرده است و صادرات بیلت و بلوم ۲ درصد کاهش یافته است.

وضعیت صادرات و واردات محصولات فولادی

کل صادرات محصولات فولادی کشور در هشت ماهه سال ۱۴۰۲، ۱ میلیون ۸۵۳ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل، افزایش ۴ درصدی را نشان می‌دهد، همچنین واردات کل محصولات در ۷ ماهه نخست سال ۷۹۷ هزار تن بوده است که اقزایش ۶۴.۳ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

از میان محصولات فولادی، سهم صادرات مقاطع طویل فولادی، ۲ میلیون و ۱۵۰ هزار تن بوده و صادرات این مقاطع در ۸ ماهه سال جاری، ۰.۳ درصد افزایش یافته است. صادرات میلگرد هم در این مدت نسبت به مدت مشابه سال قبل ۵ درصد کاهش یافته است و به ۱ میلیون و ۵۹۱ هزار تن رسیده است.

صادرات مقاطع تخت فولادی نیز با افزایش ۱۱.۳ درصدی به ۲۹۵ هزار تن رسیده که عمده آن ورق گرم بوده است هم چنین واردات مقاطع طویل فولادی در هشت ماه ۱۴۰۲ به ۶۳ هزار تن رسید که رشد ۵ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

واردات کل مقاطع تخت فولادی در هشت ماه ۱۴۰۲ به ۸۸۰ هزار تن رسید که رشد ۷۶۰۷ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل نشان می دهد.

صادرات آهن اسفنجی در هشت ماهه سال ۱۴۰۲، ۱ میلیون و ۹۵ هزار تن بوده که نسبت به مشابه سال قبل، افزایش ۱۰۱.۷ درصدی را نشان می دهد.

جزئیات صادرات و واردات فولاد ایران در هشت ماهه نخست سال جاری را در جدول زیر ببینید.

واردات و صادرات

2

تاریخ انتشار : ۲۰ آذر ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۰
شناسه مطلب : 57161
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی