افزایش محسوس معاملات میلگرد پس از دو ماه رکود سنگین/نتیجه معاملات میلگرد در بورس کالا
امروز چهارشنبه 22 آذر ماه 1402، 143 هزارتن میلگرد پرمصرف ساختمانی (سایز 12 تا 20) در بورس کالا عرضه شد که با احتساب معاملات مچینگ، 53 هزارتن معادل 37 درصد از این عرضه‌ها مورد معامله قرار گرفت.

به گزارش   چیلان   ،امروز چهارشنبه ۲۲ آذر ماه ۱۴۰۲، ۱۴۳ هزارتن میلگرد پرمصرف ساختمانی (سایز ۱۲ تا ۲۰) در بورس کالا عرضه شد که با احتساب معاملات مچینگ، ۵۳ هزارتن معادل ۳۷ درصد از این عرضه‌ها مورد معامله قرار گرفت.

قیمت میانگین موزون میلگرد مرسوم بازار (۱۲ تا ۲۰) در معاملات امروز به ۲۱۲۴۵ تومان در هر کیلو به ثبت رسید که به معنای کاهش حدود ۰.۲ درصد نسبت به قیمت معاملاتی هفته پیش آن است!

بیشترین حجم میلگرد عرضه شده امروز متعلق به فولاد خراسان با ۱۲ هزار تن بود.

عمده معاملات امروز میلگرد مرسوم بازار روی قیمت پایه ۲۲۵۲۳ تومان انجام شد که بیشترین قیمت معاملاتی مربوط به فولاد خراسان بود.

خلاصه تحلیل  چیلان :

دو ماه است نسبت حجم معامله به عرضه میلگرد بسیار پایین و زیر ۲۰ درصد است و آخرین بار که این شاخص اعداد بالاتری ثبت کرده مربوط به ۱۹ مهرماه با ۴۱ درصد بوده است. امروز پس از دو ماه رکود سنگین، نوردکاران اندکی فرصت نفس کشیدن پیدا کردند و ۳۷ درصد از میلگردهای عرضه شده خود را فروختند تا در آستانه پایان پاییز، از دغدغه تامین نقدینگی خود کم کنند!
رونق نسبی در معاملات این هفته زنجیره فولاد حاکی از انتظارات صعودی فعالان بازار فولاد برای قیمت محصولات این زنجیره است و محدودیت های گازی اعمال شده بر کارخانجات نیز نقش مهمی در شکل گیری این انتظارات دارد.

نتیجه معاملات را در جدول زیر ببینید.

میلگرد 1

2

تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ماه ۱۴۰۲ ساعت ۱۸:۱۰
شناسه مطلب : 57253
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی