ضعیف ترین تقاضای سال برای میلگرد ۲۴۸۰۰ تومانی/ نتیجه معاملات میلگرد در بورس کالا
امروز چهارشنبه 19  اردیبهشت ماه 1403، 198 هزارتن میلگرد پرمصرف ساختمانی (سایز 12 تا 20) در بورس کالا عرضه شد که با احتساب معاملات مچینگ،17 هزارتن معادل 9 درصد از این عرضه‌ها مورد معامله قرار گرفت.

به گزارش   چیلان   ،امروز چهارشنبه ۱۹  اردیبهشت ماه ۱۴۰۳، ۱۹۸ هزارتن میلگرد پرمصرف ساختمانی (سایز ۱۲ تا ۲۰) در بورس کالا عرضه شد که با احتساب معاملات مچینگ،۱۷ هزارتن معادل ۹ درصد از این عرضه‌ها مورد معامله قرار گرفت.

قیمت میانگین موزون میلگرد مرسوم بازار (۱۲ تا ۲۰) در معاملات امروز به۲۴۸۲۵ تومان در هر کیلو به ثبت رسید که به معنای کاهش حدود ۰.۲ درصد نسبت به قیمت معاملاتی هفته پیش آن است!

بیشترین حجم میلگرد عرضه شده امروز متعلق به مجتمع فولاد خراسان بود.

عمده معاملات امروز میلگرد مرسوم بازار روی قیمت پایه ۲۵۱۱۹ تومان انجام شد که بیشترین قیمت معاملاتی مربوط به فولاد کاوه اروند بود.

خلاصه تحلیل  چیلان :

در معاملات امروز میلگرد در بورس کالا شاهد شکسته شدن رکورد کمترین تقاضا و البته کمترین نسبت حجم معامله به عرضه سال جاری محصولات فولادی بودیم. تغییر فرمول قیمت پایه میلگرد بر اساس ضریب ۱۶ درصدی بالاتر از قیمت پایه شمش سبب شده قیمت این محصول در بورس کالا بیشتر از قیمت کف بازار این محصول باشد و همین مسئله تقاضا برای میلگرد بورسی که حتی در شرایط قبلی هم اندک بود را به حداقل ممکن رسانده است. از سوی دیگر با توجه به الزام بازگشت ارز صادراتی کل زنجیره فولاد به سامانه نیما، مشخص نیست این حجم بالای عرضه های فروش نرفته میلگرد در کدام بازار و با چه قیمتی باید عرضه شود!

میلگرد

2

تاریخ انتشار : ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ ساعت ۲۰:۴۱
شناسه مطلب : 60273
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی