استقرار تخصصی ترین استاندارد سیستم آزمایشگاهی در شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر
مدیر آزمایشگاه و کنترل کیفیت شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر گفت: این شرکت با بررسی انتظارات و درک نیاز‌های ذینفعان کلیدی شرکت و همچنین اهمیت اهداف صادراتی و ارتقای کیفی، استقرار استاندارد مدیریت آزمایشگاه ISO/IEC 17025:2017 و اخذ گواهینامه آن را به عنوان یک رویکرد راهبردی شناسایی و اجرا کرده است.

به گزارش  چیلان ، مدیر آزمایشگاه و کنترل کیفیت شرکت توسعه آهن و فولاد گل گهر گفت: این شرکت با بررسی انتظارات و درک نیاز‌های ذینفعان کلیدی شرکت و همچنین اهمیت اهداف صادراتی و ارتقای کیفی، استقرار استاندارد مدیریت آزمایشگاه ISO/IEC 17025:2017 و اخذ گواهینامه آن را به عنوان یک رویکرد راهبردی شناسایی و اجرا کرده است.

هادی حسنی افزود: در این ارزیابی، سیستم مدیریت کیفیت آزمایشگاه بر اساس الزامات آخرین ویرایش استاندارد ISO/IEC 17025:2017 از جنبه های مختلف از جمله، روش های انجام آزمون‌ها، ساختارهای سخت افزاری شامل محیط آزمایشگاهی و تجهیزات و همچنین منابع انسانی و … مورد ارزیابی دقیق قرار گرفت و چندی پیش با توجه به نتایج ارزیابی شرکت توسعه آهن و فولاد موفق به اخذ این گواهینامه شد.

وی ادامه داد: این استاندارد به عنوان تخصصی ترین استاندارد کیفیتی آزمایشگاه های آزمون در سراسر جهان شناخته می شود و دارای الزاماتی در راستای بهبود فرایند های کاری آزمایشگاه می باشد. از جمله مزایای استقرار این استاندارد می توان به تایید صلاحیت فنی و کیفی آزمایشگاه، افزایش اعتبار آزمایشگاه و پذیرش نتایج آن در سطح ملی و بین‌المللی، سهولت در استفاده از گزارش‌های آزمون توسط مراجع بازرسی و کاهش هزینه‌ها، کاهش تکرار آزمون‌ها اشاره کرد.

2

تاریخ انتشار : ۱ بهمن ماه ۱۴۰۲ ساعت ۰۸:۴۶
شناسه مطلب : 58201
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی