تعریف سیستم جدید بانکی میان ایران و چین/ چین همکاری خود با ایران را متوقف نخواهد کرد
با احتمال قطع روابط بانکی میان بانک کونلون چین با تجار ایرانی، پکن در نظر دارد که یک سیستم جدید بانکی برای ادامه همکاری های مالی و بانکی با تهران دایر کند.

به گزارش  چیلان ، منابع موثق در روز دوشنبه مورخ ۲۹ اکتبر در پکن گفتند این سیستم جایگزین در حال راه اندازی و تاسیس است و کارشناسان دو کشور تاکنون چندین نشست در مورد جزییات آن برگزار کرده اند.

این منابع با اشاره به اینکه بانک کونلون به دلیل فشارهای آمریکا اعلام کرده است روابط بانکی با ایران را از اول نوامبر تضمین نمی کند تاکید کردند این سیستم که قرار است جایگزین بانک کونلون شود قرار است از اول نوامبر یا با تاخیر فعالیت خود را شروع کند.

در همین حال اتاق بازرگانی ایرانیان مقیم چین نیز در نشستی با مسئولان ایرانی و چینی خواستار تعریف خواسته های آنان در قالب سیستم جدید شده است به نحوی که مشکلات بانک کونلون در این سیستم جدید رفع شده باشد.

با این حال کارشناسان معتقدند در مدل جدیدی که چینی ها در نظر می گیرند نمی توان موردی غیر از تاسیس یک بانک جدید را در نظر گرفت در غیر این صورت راه های دیگر مشکل زا خواهند بود.

ممکن است ایجاد ساختارهای جایگزین از سوی چین مدتی به طول انجامد به همین دلیل پیش بینی می شود این سیستم جدید به سال ۲۰۱۹ میلادی موکول شود.

بانک کونلون یک صندوق اعتباری است که برای مبادله چین با ایران طراحی شده و در دوره قبل تحریمهای آمریکا علیه ایران نیز به دلیل ادامه فعالیت های تجاری با تهران مورد تحریم واشنگتن قرار گرفت.

2

تاریخ انتشار : ۹ آبان ماه ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۲
شناسه مطلب : 22125
ارسال
Share on TumblrShare on RedditShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+
برچسب ها

150180

ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.