گزارش چیلان از آخرین قیمت‌های بیلت و اسلب صادراتی ایرانروند قیمت فولاد صادراتی ایران/ کاهش ۲۰ دلاری قیمت اسلب صادراتی کشور
چیلان طبق روال هر هفته، آخرین قیمت‌های فولاد صادراتی ایران را بررسی می‌کند تا دیدی نسبت به درآمدهای ارزی صادرکنندگان فولاد کشور و فرصت‌های صادراتی پیش روی آنان به دست آید. در هفته گذشته، میانگین قیمت بیلت صادراتی ایران، ۶۰۷ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن، تغییری نشان نمی‌دهد. قیمت میانگین اسلب صادراتی ایران نیز در هفته گذشته ۶۹۰ دلار به ازای هر تن بود که نسبت به هفته پیش از آن کاهش ۲۰ دلاری به ازای هر تن یا ۲.۸ درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش  چیلان ، قیمت‌های منتشرشده توسط متال بولتن نشان می‌دهد که قیمت فوبِ اسلب صادراتی ایران در هفته گذشته ۲.۸ درصد کاهش یافت و اسلب در قیمت ۶۸۰ تا ۷۰۰ دلار به ازای هر تن معامله شد. در هفته گذشته، قیمت فوبِ بیلت صادراتی ایران در بنادر کشور ۶۰۷ دلار به ازای هر تن بود که این قیمت‌ نسبت به قیمت‌های ۳ شهریور، تغییری نشان نمی‌دهد.

متال بولتن گزارش داد که هفته گذشته فولاد خوزستان (#فخوز) مزایده خود برای فروش یک محموله ۴۰ هزار تنی اسلب برای حمل در اواسط سپتامبر را در قیمت ۶۸۰ دلار به ازای هر تن نهایی کرده است.

قیمت اسلب صادراتی ایران تحت تأثیر روند نزولی قیمت اسلب در بازارهای جهانی و افت قیمت مقاطع تخت فولادی کاهش یافته است.

در نمودار زیر، روند قیمت اسلب و بیلت صادراتی ایران در یک ماه گذشته را ببینید:

قیمت فولاد صادراتی ایران 16

2

تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۴
شناسه مطلب : 37715
ارسال
برچسب ها
ارسال دیدگاه
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
کد امنیتی